Apple lëshon një Beta të re dhe ne arrijmë iOS 15.6

Kur shumë prej nesh po përfundonin tashmë përditësimet e mëdha për iOS 15, Më pak se një muaj para WWDC 2022, Apple shkon dhe lëshon versionin e parë beta të iOS 15.6, së bashku me pjesën tjetër të Beta-ve për platformat e tjera.

Apple nuk pushon dhe përkundër faktit se iOS 16 është më pak se një muaj larg shfaqjes për publikun, megjithëse versioni i tij përfundimtar nuk do të arrijë pas verës, ajo sapo ka lançuar një Beta të re të asaj që do të jetë e ardhshme. përditësim për iPhone dhe iPad tonë. Beta 1 e iOS 15.6 dhe iPadOS 15.6 tani është në dispozicion për zhvilluesit dhe pritet të arrijë së shpejti përdoruesit e regjistruar në programin Publik Beta të Apple. Por jo vetëm që këto Beta të para janë lëshuar për iPhone dhe iPad, tKemi edhe versione të reja për Apple Watch, watchOS 8.7 Beta 1, për HomePod, HomePod 15.6 Beta 1 dhe për Apple TV, tvOS 15.6 Beta 1.. Mac nuk është shumë prapa dhe ne kemi në dispozicion macOS 12.5 Beta 1, dhe nuk lë tre që nuk kanë mundur të përditësohen në Monterey, duke lançuar gjithashtu Betën e parë të macOS 11.6.7.

Nuk i dimë lajmet që sjellin këto versione të reja, të cilat tashmë po i shkarkojmë në pajisjet tona. Pasi pamë lajmet e pakta (ose pothuajse zero) të iOS 15.5, nuk kemi shumë shpresë në këto beta të para të iOS 15.6 (dhe pjesën tjetër), por megjithëse Këto janë ndoshta përmirësime të performancës dhe rregullime të gabimeve., mund të ketë ndonjë surprizë të minutës së fundit që do t'jua tregojmë sapo ta marrim vesh. Surpriza e madhe pritet më 6 qershor, kur presim shumë veçori të reja me ardhjen e iOS 16, watchOS 9 dhe macOS 13.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ricky Garcia dijo

    Epo, le të shohim nëse kjo i zgjidh problemet që lidhen me homepod dhe siri menjëherë ...