Apple lançon një reklamë për Krishtlindje dhe duket se është përsëri Halloween

Fushatat reklamuese të Apple dhe, në veçanti, reklamat e saj, gjithmonë janë spikatur për performancën e tyre të shkëlqyeshme dhe atë që ata arrijnë të transmetojnë. Nëse disa ditë më parë ata lançuan një të ri për të promovuar MacBook Pro të ri, në të cilin ata bënë një turne në shpikjet më transcendentale për të cilat ka prova, tani është radha për të përuruar fushatën e Krishtlindjes.

Periudha fiskale katër-mujore që korrespondon me periudhën e Krishtlindjes është një nga më të rëndësishmet për Apple në nivelin e fitimit, kështu që puna e saj tregtare intensifikohet në këto data. Sot ata lëshojnë një reklamë të destinuar të japë këtë periudhë dhe se është, pa dyshim, më e çuditshmja nga ato që kompania ka filmuar në kohët e fundit.

Në të shohim një Frankenstein të dashur që duket gati për të festuar Krishtlindjen sepse, çfarë dreq, që je një përbindësh nuk do të thotë se nuk mund të jesh gjithashtu pjesë e kësaj partie. Inevshtë e pashmangshme që kur ta shihni Le të kujtojmë Makthin para Krishtlindjes, një film i Tim Burton në të cilën personazhet e saj - monsters - jetojnë në qytetin e Halloween dhe duan të festojnë edhe Krishtlindjet. Ngjashmëritë dhe ngjashmëritë janë më se të arsyeshme.

Sfondi i njoftimit, të cilin Apple e bën të qartë me një fjali në fund të tij, është se ne duhet t'i hapim zemrat tona të gjithë njerëzve, pavarësisht se si janë. Kjo është një nga reklamat më të çuditshme që kemi parë pjesë e atyre Cupertino deri më sot, por në të njëjtën kohë ai ende ka atë prekje karakteristike që e bën të identifikueshme te njoftimet e ndërmarrjes.

Dhe për ju, çfarë mendoni për këtë reklamë të re të Krishtlindjeve të lëshuar nga Apple sot?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   yll dijo

    E bukur, thjesht e mrekullueshme, shumë e ngjashme me ndjenjën e njoftimit të fëmijës që kaloi gjithçka, por përgatiti familjen e tij në video, ky njoftim shpreh saktësisht të njëjtën gjë, protagonisti në fillim të njoftimit ndjen se do të refuzohet nga të tjerët dhe në fund jep një goditje emocionale kur të gjithë këndojnë këngën e tij. Njerëzit që bëjnë reklamën me siguri dinë të përcjellin vlera.