Apple lëshon përditësimin për pothuajse të gjitha modelet AirPods

3 AirPods

Apple ka lëshuar përditësime të reja për pothuajse të gjitha modelet AirPods. Nëse nuk zotëroni gjeneratën e parë, e cila është pothuajse një relike, si e imja, ose nëse zotëroni AirPods Pro 2 të ri, të gjithë të tjerët kanë marrë përmirësime të reja dhe rregullime të gabimeve. Kjo do të thotë, përditësimet janë të destinuara për modelet e AirPods 2 dhe 3, gjenerata e parë Pro dhe Max. Nuk ke nevojë të bësh asgjë të veçantë, sepse e mira është se ato përditësohen në heshtje, në sfond, megjithëse mund të kontrollosh manualisht nëse e tua ka tashmë versionin më të fundit.

Apple prezantoi sot firmware i ri 5B58 për AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro origjinale dhe AirPods Max. Përditësimi i fundit që u lëshua ishte në maj, kur ne ishim në gjendje të shihnim versionin në veprim, versionin e firmuerit 4E71. Për momentin nuk jemi në dijeni të lajmeve që Apple ka mundur të përfshijë në këtë përditësim të ri, pasi kompania nuk ka ofruar shënime për atë që është përfshirë. Ne besojmë se këto ishin përmirësime të performancës dhe rregullime të gabimeve dhe u lëshuan në të njëjtën kohë me iOS 16.1.1 dhe iPadOS 16.1.1 që rregulluan probleme të ndryshme. Ka të ngjarë të jetë një përditësim adaptiv për sistemin e ri operativ të iPhone dhe iPad.

Siç thamë më parë, nuk ka asnjë mënyrë manuale për të përditësuar AirPods. Këto përditësohen vetë. Gjithçka që duhet të bëjmë është t'i lidhim ato me një pajisje iOS. Vendosni AirPods në kasë, lidhini ato me një burim energjie dhe më pas çiftojini me një iPhone ose iPad. Kjo duhet të detyrojë përditësimin pas një kohe të shkurtër. Ajo që mund të bëjmë është të kontrollojmë nëse ato janë përditësuar vërtet. Për këtë ne mund të lidhim AirPods ose AirPods Pro me një pajisje iOS ose iPadOS. Ne hapim aplikacionin Cilësimet. Klikoni në Përgjithshme> Rreth> AirPods> Versioni i firmuerit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.