Apple lançon Unity Lights Sphere për të mbështetur barazinë racore dhe drejtësinë

Një nga gjërat që na pëlqen më shumë për Apple Watch janë sferat, mundësia e veshjes së një ore të re çdo ditë, mundësia e personalitetit, gjithçka që rrethon Apple Watch. Ka numra të përbashkët për të gjitha orët, ekskluzive për modelet e reja, madje edhe ekskluzive për modelet Nike dhe Hermès. Ata të gjithë funksionojnë në mënyrë perfekte dhe kjo mund të jetë arsyeja pse Apple nuk e hapi kurrë galerinë e sferave për palët e treta. Megjithatë, ndonjëherë na befasojnë nga Cupertino duke lëshuar sfera pa paralajmërim... Tani, sapo kanë lançuar Unity Lights, sferën e re të nismës Raciale Equity and Justice. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet.

Vetëm një vit më parë me watchOS 7.3 mbërriti në sferën e Unitetit për të njëjtën arsye të mbështetjes për Barazinë dhe Drejtësinë Racore, një sferë që erdhi së bashku me një rrip përkujtimor. sot, Apple na befason duke ridizajnuar rripin dhe numrin përkujtimor, në fakt, ka nisur një njoftim për të gjithë përdoruesit e Apple Watch për të provuar këtë sferë të re. Një numërues "analog" që ndryshon për herë të parë dizajnin e klasikes sfera e gjilpërave duke i bërë ato të veprojnë si neone që tregojnë sfondin e sferës me ngjyrat e flamurit pan-amerikan. Nga rruga, ju mund shkarkoni direkt përmes galerisë së sferave të Apple Watch tuaj.

Apple sapo ka lëshuar një edicion special të Apple Watch Black Unity Braided Solo Loop dhe fytyrën përkatëse Unity Lights të frymëzuar nga Afrofuturism, një filozofi që eksploron përvojën e zezë përmes një narrative të shkencës, teknologjisë dhe vetë-fuqizimit. Si pjesë e këtij lançimi, Apple po mbështet organizatat e fokusuara në promovimin e përfshirjes në shkencë dhe teknologji për komunitetet me ngjyrë përmes Nismës së saj për Barazi Racore dhe Drejtësi.

E krijuar nga anëtarët dhe aleatët e komunitetit krijues me ngjyrë të Apple për të festuar historinë dhe kulturën e zezakëve, Apple Watch Black Unity Solo Loop me gërsheta dhe ora e ngjashme Unity Lights festojnë brezat e amerikanëve zezakë në diasporën afrikane. Ky dizajn simbolizon një besim të përbashkët në nevojën për një botë më të barabartë. Ngjyrat e gjalla të kuqe dhe jeshile të flamurit pan-afrikan shfaqen si drita të ndezura në brezin e zi.

Rripi i Solo Loop Black Unity është spektakolar... Një rrip frymëzuar nga afrofuturizmi dhe kjo simbolizon nevojën për një botë më të drejtë. E bërë nga poliestër i ricikluar (me më shumë se 16000 filamente), ka një e zezë me njolla jeshile dhe të kuqe. E përkryer për t'u kombinuar me sferën e re Unity Lights. Cmimi eshte 99 euro dhe tashmë e keni në dispozicion në Apple Store. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)