Apple lëshon versionet beta 1 të iOS 15.1, iPadOS 15.1, watchOS 8.1 dhe tvOS 15.1

Sistemet operative Apple për zhvilluesit

Pa pushim, kompania Cupertino sapo ka lëshuar versionet beta 1 të iOS 15.1, iPadOS 15.1, watchOS 8.1 dhe tvOS 15.1 për zhvilluesit. Në këtë rast, shtohen edhe versionet e reja që shtojnë rregullime të gabimeve dhe zgjidhje në disa defekte të zbuluara funksioni Shareplay si risia kryesore.

Këto versione të reja beta për pajisjet iOS dhe Apple Watch shoqërohen me versionin beta 7 të macOS Monterey, të cilin ne kujtojmë se ende nuk është i disponueshëm për përdoruesit. Me siguri versioni përfundimtar i sistemit operativ Mac nuk kërkon shumë kohë për tu lansuar, por për momentin ende nuk është i disponueshëm.

Zhvilluesi Betas një ditë pas publikimeve përfundimtare

Nuk ka pushim në këtë kuptim dhe kur vështirë Kanë kaluar 24 orë nga ardhja e iOS 15 për të gjithë përdoruesit në versionin e tij zyrtar dhe ne tashmë kemi një version të ri beta të sistemit operativ iPhone në duart e zhvilluesve. Ajo gjithashtu vjen me pjesën tjetër të versioneve të disponueshme, kështu që pasditja është e plotë.

Problemi nuk janë versionet beta të iPhone, iPad, Apple Watch ose Apple TV, "problemi" duket të jetë në versionin Mac se pas tre javësh nga beta 6 vjen e shtata dhe nuk duket se është RC (Release Candidate) kështu që do të na duhet të presim për të parë se çfarë ndodh me versionin përfundimtar të kësaj. Në çdo rast, nëse keni një problem, është më mirë të mos e nisni atë.

Mos harroni se këto versione beta për zhvilluesit ato mund të jenë të paqëndrueshme ose të papajtueshme me çdo mjet / aplikacion që përdorni në pajisjen tuaj kështu që si gjithmonë ju rekomandojmë që të jeni të kujdesshëm dhe të lejoni të paktën versionet publike të këtyre të vijnë për t'i instaluar ato.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.