Apple lëshon iOS 2 Beta 16 për iPhone

Zhvillimi i iOS 16, sistemi operativ që do të arrijë të gjithë përdoruesit e iOS dhe iPadOS gjatë tremujorit të fundit të 2022 dhe që ne në iPhone News po e analizojmë në thellësi për t'ju treguar të gjitha të rejat e tij.

Zhvillimi i diçkaje kaq të rëndësishme nuk pret, ai shkon ngadalë por me siguri, dhe si mund të ishte ndryshe, Apple ka lëshuar iOS 16 Beta 2 për përdoruesit që e kanë të instaluar këtë version për zhvilluesit që do të mund të përditësohen lehtësisht.

Natyrisht, së bashku me iOS 16, do të vijë iPadOS 16 Beta 2, të cilin mund ta instaloni së bashku me watchOS 9. Megjithatë, të rejat e tjera në lidhje me macOS Ventura do të duhet të presin.

Për momentin, iOS 16 Beta 2 definitivisht ka integruar njohjen e «captcha» që do të na lejojë t'i kapërcejmë këto funksione pasi sistemi do të na njohë automatikisht si përdorues dhe për këtë arsye nuk do të na duhet t'i "zgjidhim" ata për të hyrë në ueb faqen ose platformën për të cilën jemi të interesuar.

Ndërkohë, lajmet janë të kufizuara në optimizimin e sistemit. Ju kujtojmë se iPhone nxehet tepër me instalimin e kësaj Beta dhe, si zakonisht, ndikon negativisht në autonominë e pajisjes.

Për të përditësuar nëpërmjet OTA (Over the Air) iOS 16 Beta thjesht shkoni te Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit dhe do të shfaqet automatikisht.

iOS 16 Beta 2 mund të instalohet në pajisjet e mëposhtme:

 • iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 13
 • iPhone 13mini
 • iPhone SE 2022
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12
 • iPhone 12mini
 • iPhone SE 2020
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.