Apple lëshon watchOS 7.6.1 një azhurnim të sigurisë

Ngjyrat Shiritat e Apple Watch

Kompania Cupertino sapo ka lëshuar një përditësim për përdoruesit e Apple Watch, në këtë rast është versioni watchOS 7.6.1 në të cilën disa përmirësime të stabilitetit janë korrigjuar dhe disa probleme të sigurisë që duket se kanë versionin e mëparshëm janë zgjidhur. Nga Apple rekomandohet të instaloni këtë version të ri sa më shpejt të jetë e mundur në të gjitha pajisjet e përputhshme.

Në këtë rast, versionet e mëparshme u lëshuan relativisht kohët e fundit, që do të thotë se në Cupertino ju keni zbuluar një problem të madh sigurie ose të metë dhe ka lëshuar këtë version të ri për ne për të instaluar orën tonë Apple Watch.

Duhet të theksohet se këto versione të lëshuara kaq papritur zakonisht nuk shtojnë ndryshime në funksionalitetet e orës ose në sistemin përtej përdorimit të korrigjoni problemet ose defektet e gjetura në versionin e mëparshëm. Ky version i ri i watchOS 7.6.1 duket se është rasti vetëm i një versioni për zgjidhjen e problemeve dhe u lançua vetëm pak minuta më parë.

Për të instaluar versionin e ri, sigurohuni që Apple Watch është i lidhur me karikuesin dhe në rangun e iPhone të lidhur me rrjetin Wi-Fi. Pasi të kemi të gjitha këto ne mund ta kryejmë përditësimin pa problem nëse nuk e kemi të vendosur në automatik ose që ne të shkarkojmë instaloni versionin gjatë natës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sergio dijo

    Sepse në Meksikë nuk di për Liberated, Dikush e di.