Apple lanson beta-n e dytë për zhvilluesit e watchOS 8, tvOS, iPadOS dhe iOS 15

iOS 15 në WWDC 2021

Pas disa javësh me beta e parë për zhvilluesit e të gjitha sistemeve të reja të mëdha operative të mollëve, Apple ka lëshuar betat e dyta. Kjo është watchOS 8, tvOS, iPadOS, iOS 15 dhe macOS Monterey. Risitë kryesore të njoftuara gjatë WWDC do të vazhdojnë, por ka të ngjarë që Apple të ketë prezantuar variante, modifikime dhe mjete të reja të paraqitura në fjalën kryesore, por që nuk ishin ende gati për t'u lëshuar. Kështu, zhvilluesit do të jenë në gjendje të vazhdojnë të optimizojnë softuerin e ri Apple, me këto beta të dyta që janë tashmë të disponueshme.

Beta e dytë e watchOS 8, tvOS, iPadOS dhe iOS 15 është tani në dispozicion

Betejat aktuale janë në dispozicion vetëm për zhvilluesit regjistruar në Programin Apple Developer. Duke filluar nga korriku, Big Apple do të vërë në dispozicion të përdoruesve në të gjithë botën beta publik, me qëllim të rritjes së kampionit për të optimizuar sistemet operative për fillimin zyrtar të tij në vjeshtë.

Apple ka lëshuar beta-n e dytë të zhvilluesit të të gjithë sistemeve të tij operative të paraqitura në WWDC që u zhvillua këtë muaj në mënyrë elektronike. Në rastin e iOS dhe iPadOS 15, beta e dytë vjen me kodin e përpilimit 19A5281h dhe tani është i disponueshëm për azhurnim brenda Cilësimeve të Pajisjes përmes "Përditësimeve të softuerit".

Zvarriteni dhe hidhni në iOS 15
Artikulli i lidhur:
iOS 15 rrit funksionin 'terhiq dhe lësho' duke shtuar imazhe dhe tekst

Rasti i shiko OS 8, i cili do të jetë i pajtueshëm me të gjithë shikimet nga Seria 3 në Serinë 6, është gjithashtu i disponueshëm për të gjithë zhvilluesit që duan të provojnë këtë beta të dytë. Përditësimi ka kodin e ndërtimit 19R5286f. Instalimi i tij vjen nga aplikacioni iPhone Clock përmes profileve të zhvilluesve që Apple u ofron atyre.

Së fundi, tvOS 15 gjithashtu ka beta-n e dytë për zhvilluesit në dispozicion Sidoqoftë, instalimi vazhdon nga krijimi i një profili nga Xcode. Ne gjithashtu përfshijmë tvOS si sistemin operativ që përdor HomePod, kështu që lajmet do të jenë të barabarta.

Kalimi i orëve do të zbulojë lajmet e prezantuara nga Apple në këto beta të dyta për zhvilluesit. Ne do t'ju mbajmë të informuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.