Apple lançon iOS 15.1 Beta 2 dhe pjesën tjetër të Betas për të gjitha pajisjet e tij

Apple sapo ka lëshuar baterinë e saj të re Betas për iPhone, iPad, Apple TV dhe Apple Watch. iOS 15.1 Beta 2 tani është në dispozicion për zhvilluesit, si dhe iPadOS 15.1 Beta 2, tvOS 15.1 Beta 2 dhe watchOS 8.1 Beta 2.

Me ardhjen e fundit të iPhone 13 dhe lansimin e iOS 15, Apple vazhdon të punojë në azhurnimin e saj të ardhshëm të madh për të gjitha pajisjet e saj, dhe sapo ka lëshuar Beta -n e dytë për të gjitha ato. iOs 15.1 tashmë ka Beta -n e saj të dytë, për momentin në dispozicion vetëm për zhvilluesit, por së shpejti edhe për përdoruesit e regjistruar në Beta Publike. Ndër veçoritë e tjera të reja, ky përditësim tjetër përfshin SharePlay, një veçori që ju lejon të "ndani" një seri ose film me njerëz të tjerë duke përdorur FaceTime.Me Ai gjithashtu sjell mundësinë e ruajtjes së certifikatës COVID në Wallet, edhe pse tani për tani vetëm në Shtetet e Bashkuara (për Spanjën mund ta shkarkoni përmes ky tutorial që botuam disa javë më parë).

Por pa asnjë dyshim përmirësimi më i shumëpritur nga të gjithë është zgjidhja e dështimit që shkaktoi që iPhone nuk mund të shkyçet duke përdorur Face ID me një maskë të veshur ndërsa mbani Apple WatchMe Ky funksion i ri erdhi disa muaj më parë për të zgjidhur këtë problem të bezdisshëm, dhe tani që jemi mësuar me të është një shqetësim i vërtetë që iPhone 13 nuk ka punuar me këtë sistem të rehatshëm. Me iOS 15.1 Beta 2 kjo është zgjidhur tashmë. A do të duhet të presim që iOS 15.1 të dalë apo Apple do të lëshojë një azhurnim të vogël më shpejt për ta rregulluar këtë? Do të na duhet të presim.

Përveç iOS 15.1 Beta 2 dhe iPadOS 15.1 Beta 2, Apple ka lëshuar edhe tvOS 15.1 Beta 2, i cili aktivizoni funksionin SharePlay, ashtu si në iPhone dhe iPad. Me këtë funksion, përdoruesit mund të bëjnë thirrje FaceTime ndërsa shikojnë një film, seri ose dëgjojnë muzikë. Beta e fundit e lëshuar sot është për Apple Watch, me watchOS 8.1 Beta 2. Për momentin ne nuk e dimë se çfarë veçorish të reja përfshin kjo Beta e dytë, por do t'ju informojmë menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.