Apple lëshon iOS dhe iPadOS 15.1 RC për Zhvilluesit

Apple sapo na ka lënë gojën hapur pas prezantimit të MacBook Pro të ri me M1 Pro të ri dhe M1 Max. Kompjutera të rinj që vijnë për të revolucionarizuar edhe një herë botën e informatikës ... M1 tashmë ka befasuar, do të shihni M1 Pro dhe Max. Por jo gjithçka do të jetë Mac. Apple gjithashtu ka dashur të prezantojë AirPods të rinj dhe HomePods Mini të rinj, dhe me gjithë këtë zhvilluesit kanë punuar përsëri që në Cupertino sapo lëshoi ​​versionet RC të iOS dhe iPadOS 15.1Me Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e këtij versioni të ri.

Siç ju themi gjithmonë, këto versione janë për zhvilluesitAto janë versione beta që, megjithëse arrijnë në versionin e Kandidatit të Lirimit, janë akoma beta. Dhe lëshimi i këtyre versioneve ka një kuptim: së shpejti do të jemi në gjendje të shohim versionet e qëndrueshme në pajisjet tonaMe iOS dhe iPadOS 15.1 sjellin përmirësime për pajisjet tona ndër të cilat gjejmë Kthimi i SharePlay, një funksionalitet i ri që do të na lejojë telefononi miqtë tanë dhe bashkëveproni me ta duke parë filma ose duke dëgjuar muzikë së bashkuMe Me SharePlay, listat e ndara të dëgjimit dhe sinkronizimi i programeve televizive janë kthyer në mënyrë që të gjithë pjesëmarrësit ta shohin atë në të njëjtën kohë.

Përveç kësaj, për përdoruesit e iPhone 13 Pro, iOS 15.1 na sjell mbështetje për regjistrimin e videove në ProRes (e përsosur për redaktim në M1 Max tuaj të ri), e kufizuar në 30fps në 1080p në pajisjet me "vetëm" 128GB hapësirë ​​ruajtëse (të tjerët mund të regjistrojnë në 4K); dhe gjithashtu mundësia për të çaktivizuar makro automatike duke qenë shumë pranë objekteve. Lajmet që vijnë gjithashtu së bashku me rregullimet tipike të gabimeve që do ta bëjnë iOS 15 edhe më të qëndrueshëm. Një version që me siguri do ta shohim në një version të qëndrueshëm javën e ardhshme kështu që qëndroni të sintonizuar pasi do t'ju njoftojmë sapo të kemi lajme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.