Apple lançon një beta të dytë të firmuerit AirPods Pro duke rritur volumin e thirrjeve

Apple AirPods Pro

Apple jo vetëm që shet iPhone, iPad ose Mac, në fakt këto pajisje nuk janë ndër super hitet e fundit të kompanisë, dhe ju vetëm duhet të shikoni fytyrat e njerëzve me të cilët takoheni çdo ditë për të kuptuar se sa më shumë dhe më shumë njerëz veshin një palë AirPods, xhevahiri në kurorën e Apple. Disa AirPods po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara edhe kur fillimisht ishin të urryer për modelet e tyre, por siç ka ndodhur me pajisjet e tjera, konkurrenca ka qenë përgjegjëse për kopjimin e tyre. Një muaj më parë që kur Apple filloi të nisë versionet beta të firmuerit të AirPods Pro, tani ata sapo kanë lëshuar një version të dytë. Vazhdoni të lexoni që ne t'ju tregojmë lajmet që sjell.

Siç ju thamë, në këtë rast Apple ka lansuar versioni i dytë i firmware -it AirPods Pro, konkretisht versioni 4A362b, një version beta që nuk është aq i lehtë për t'u instaluar sa në rastin e iPhone ose Apple Watch, për të hyrë në betat e AirPods duhet të kemi Xcode në Mac -in tonë dhe procesi është mjaft i ndërlikuar. Sipas uebfaqes së zhvilluesve të Apple, ky përditësim i ri na sjell mbështetje Rritja e bisedës, Një tipar i ri iOS 15 që përdor dy mikrofona që formojnë rreze për të rritur volumin e bisedave, diçka shumë e dobishme për kur jemi në mjedise ku ka shumë zhurmë.

Përmirësime të vogla që me ardhjen e versioneve beta është se në versionin përfundimtar të firmware lëshohet një version sa më i qëndrueshëm. Apple ka pasur disa probleme me anulimin e zhurmës kur nisin versionet e firmware -it të AirPods dhe duket se me këto beta duan të shmangin me çdo kusht që problemet të përsëriten.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.