Apple lëshon versionet RC të iOS 15, iPadOS 15 dhe watchOS 8

Pak minuta më parë, përmbajtja kryesore e "Kalimit të Kalifornisë" përfundoi në të cilën Tim Cook dhe ekipi i tij prezantuan pajisjet e reja për të filluar vjeshtën. Midis tyre janë iPad -i i ri 2021, iPad mini 2021, Seria Apple Watch 7 dhe e gjithë sfera e re e iPhone 13Me Të gjitha këto pajisje do të mbajnë me vete sistemet e reja operative të paraqitura në WWDC 2021 që u zhvillua në qershor. Në fakt, pak minuta më parë Apple lëshoi ​​versionet RC (kandidati i lëshimit) të sistemeve të reja operative. Midis tyre janë iOS 15, iPadOS 15 dhe watchOS 8.

Apple lëshon versionet RC në përgatitje për lëshimin zyrtar të iOS 15

Apple sapo u lançua në portal për zhvilluesit versionet RC të iOS 15, iPad OS 15, tvOS 15, HomePod 15 dhe watchOS 8. Versioni pothuajse përfundimtar i macOS Monterey ende duhet të presë disa javë për të arritur në këtë version që ka shumë të ngjarë të shohë dritën e ditës në ngjarjen e Tetorit në mënyrë të parashikueshme.

Stafetë private iCloud
Artikulli i lidhur:
Stafeta Private iCloud bëhet një veçori beta në beta më të fundit të iOS 15

iOS 15

Këto versione RC quhen kështu sepse janë 'Kandidati i Lirimit' ose kandidati i versionit përfundimtar. Këto versione janë versionet e sistemeve operative që përfshijnë të gjitha tiparet e reja të betas në mënyrë që të përgatitemi për nisjen zyrtare. Në këtë rast, Apple ka lëshuar versionet kandidate përfundimtare të iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15, HomePod 15 dhe watchOS 8. Këto sisteme operative do të shohin dritën në ditët në vijim.

Apple ka të ngjarë të lëshojë versionet RC në ditët në vijim për përdoruesit që janë regjistruar në programin zyrtar publik beta. Kjo është bërë për të provuar dhe korrigjuar çdo çështje të minutës së fundit që zhvilluesit mund të raportojnë në testimin përfundimtar të sistemit operativ.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.