Apple mbaron stokun e titanit të Apple Watch Series 6

edicioni i orës

Seria aktuale Apple Watch 6 me zorrë titani janë të pakta. Duket se si në SHBA ashtu edhe në pjesën tjetër të tregjeve kryesore, është e vështirë të gjesh një model të disponueshëm të Edicioni Apple Watch, domethënë, seria 6 në përfundim titani.

Duke marrë parasysh që ka një muaj dhe pak më shumë për të Shtator Fjala kryesore e Apple, Isshtë e mundur që seritë e reja 7 të lansohen këtë vit, dhe kjo është arsyeja që aksionet nuk janë në magazinë.

Mark Gurman ka publikuar në blogun e tij Bloomberg se aktualisht nuk ka asnjë disponueshmëri të Apple Watch Edition (ai me shtresën e titanit) në SHBA dhe në tregjet kryesore të kompanisë.

Apple nuk ka komunikuar asgjë në këtë drejtim, as se modeli është ndërprerë ose se ka probleme me furnizimin. Me shumë mundësi arsyeja është nisja e afërt e Seria Apple Watch 7, e planifikuar për muajin shtator në fjalën kryesore që kompania do të festojë për të prezantuar iPhone -et e rinj këtë vit.

Teoria që Mark Gurman shpjegon në blogun e tij është se është një model shume i shtrenjte, dhe se për shkak të shitjeve të pakta, kompania nuk ka dashur të prodhojë shumë njësi, dhe ka mbaruar stokun.

Por unë shkoj pak më tej. Pse Apple nuk ka bërë më shumë njësi kur pa që do të mbaronte aksionet? Sepse është e mundur që siç ndodhi vitin e kaluar me Apple Watch Series 5, seria e re 7 ofron aq pak lajme në krahasim me Serinë aktuale 6, saqë kompania vendos kujtoni Apple Watch Series 6 kur fillon Serinë 7, dhe kjo është arsyeja pse nuk ka vendosur të ri-prodhojë një seri që planifikon të dalë në pension brenda një muaji.

Prandaj ne do të jemi në pritje të ngjarjes së ardhshme të Apple, në parim për shtatorin (ende pa konfirmim), dhe do të lëmë dyshime nëse dyshimet e mia janë të vërteta apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.