Apple mund të përgatisë "Metaverse" të vet në syzet e saj AR

Syzet Apple AR

Prej kohësh kemi dëgjuar thashetheme për Syzet e reja AR të Apple. Se nëse do të dilnin në fillim të vitit 2022, do të kushtonin shumë ose pak, etj. Tani ose e re është që syzet e shtuara dhe/ose realiteti virtual të kompanisë amerikane janë gati të shohin dritën dhe do të përfshinte një surprizë të madhe. Ata do të formoheshin për të qenë pjesë e një metaversi siç e kupton Apple. Nuk do të ishte ai Meta, sepse Apple tashmë ka specifikuar se nuk besonte shumë në të, por do të ketë një lloj versioni të tij. Me atë që unë mendoj është se ju nuk besoni në të, por nuk besoni në versionin ekzistues tani.

Mark Gurman, përmes Bloomberg, media e specializuar në çështjet dixhitale dhe në Apple, ka specifikuar se Apple mund të kërkonte sillni një shërbim video 3D dhe një mjedis realiteti të zgjeruar e ngjashme me metaversin me modelin tjetër të syzeve të realitetit AR. Janë dhënë shumë detaje se si do të dukej ky model i ri dhe duke marrë parasysh edhe shkallën e suksesit të këtij editori, është shumë e sigurt që kështu do të jetë në një të ardhme jo shumë të largët.

Gurman thotë se do të jetë një produkt i nivelit të lartë Do të kushtojë nga 2.000 deri në 3.000 dollarë. Çfarë ndryshimi në Spanjë kemi vënë në 4000 euro lehtë. Do të jenë kaq të shtrenjta sepse hardueri me të cilin do të prodhohen do të ketë çipin e ri M2, tipik për kompjuterët Mac.Më shumë se 10 kamera dhe ekranet me rezolucion më të lartë në tregun e realitetit virtual të konsumatorit, deri më sot.

Tani për tani, kompania ka hapur një periudhë për gjeni zhvilluesit e duhur për të krijuar një mjedis 3D që shërben dhe funksionon si një metavers i vetë Apple. Loja është duke u zhvilluar dhe mund të na duhet të zgjedhim midis dy botëve paralele, por shumë të ndryshme. Ashtu si ajo që po ndodh aktualisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.