Apple mund të ketë probleme me integrimin e MagSafe në iPad Pro

Thashethemet fillojnë të tregojnë vazhdimisht për realizimin e një ngjarjeje të Apple në gjysma e parë e vitit 2022. Është e qartë se ka shumë produkte që Big Apple i ka në mëngë. Sidoqoftë, duhet të jeni të zgjuar dhe të dini se kur t'i lansoni ato dhe, mbi të gjitha, kur prodhimi dhe dizajni i tyre janë optimizuar në mënyrë perfekte. Një nga produktet e mundshme për këtë ngjarje hipotetike është a iPad Pro i ri. Sipas thashethemeve ky iPad i ri Do të sillte me vete mbështetje për karikim përmes MagSafe. Megjithatë, Apple mund të ketë probleme me materialet e nevojshme për karikim me valë.

Brishtësia ose funksionaliteti: problemet që MagSafe mund të sjellë në iPad Pro

Standardi Apple MagSafe Është një sistem karikimi me valë i rifutur në iPhone 12 dhe 13 në të gjitha modelet e tij. Ky sistem kërkon magnet dhe mbështjellje karikimi me valë të integruara në dizajnin e pajisjeve. Kjo ju lejon karikoni baterinë me valë nëpërmjet karikuesve specialë me karikim deri në 15 W. Përveç kësaj, Apple krijoi një sërë produktesh të aktivizuara me MagSafe si kutitë e iPhone që nuk pengonin karikimin me valë.

Es i mundshëm se iPad Pro i ri sheh dritën në ngjarjen e parë të 2022. Në fakt, nga Apple ata duan prezantoni sistemin MagSafe në iPad, dhe ky iPad Pro mund të jetë pajisja ideale për të prezantuar mekanizmin. Megjithatë Apple ka probleme. Shpjegimi është i thjeshtë. MagSafe ka nevojë për xhami për të përcjellë energjinë përmes bobinave të karikimit me valë. Në rastin e iPhone, pjesa e pasme nuk është aq e madhe dhe sasia e xhamit nuk është aq e lartë.

Artikulli i lidhur:
Apple mund të jetë duke punuar në një iPad Pro OLED 15 inç

Në rastin e iPad Pro, pjesa e pasme është shumë e madhe dhe kërkesat e xhamit do të ishin shumë të mëdha. Problemi kryesor qëndron në brishtësia e xhamit në pjesën e pasme të iPad Pro. Kjo mund t'i kishte nxjerrë jashtë ekuilibrit inxhinierët e Apple. Por ka një alternativë që ata tashmë po e testojnë në zyrat e Kupertinos. Me sa duket prototipet e reja Ata kanë rritur madhësinë e logos së mollës në anën e pasme. Përveç kësaj, molla do të ishte xhami.

Xhami së bashku me rritjen e madhësisë së logos mund të jetë e mjaftueshme për të futur bobinat e karikimit me valë dhe shmangni nevojën për të futur më shumë sasi xhami në pjesën e pasme. Kjo do të thotë, karikimi me valë përmes MagSafe do të fokusohej vetëm në logon qendrore të Apple në pjesën e pasme të iPad Pro.

Megjithatë, gjithçka janë supozime dhe informacione që sot nuk mund të konfirmohen. Ajo që është e qartë është se Apple dëshiron të maksimizojë produktivitetin e iPad. Dhe ndoshta, për ata nga Cupertino, kjo ndodh duke prezantuar karikimin me valë që do të lejonte krijimin e një numri të madh aksesorësh shtesë që përdoruesi mund të blejë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)