Apple mund të lëshojë iOS 16.1.1 së shpejti për të rregulluar defektin e lidhjes Wi-Fi

iOS 16 dhe iPadOS 16

Disa ditë më parë ju thamë se iOS 16.1 kishte një prej tyre gabimet më të mëdha zbuluar që nga lëshimi i madh i iOS 16 disa muaj më parë. Ky është një problem me lidhjen Wi-Fi që shkakton shkëputje të ndërprera në disa pajisje. Megjithëse janë gjetur zgjidhje manuale, problemi mbetet dhe përdoruesit vazhdojnë të ankohen për të njëjtin gabim ditë pas dite. Kjo është arsyeja pse Apple mund të jetë duke përgatitur lëshimin e iOS 16.1.1 për të zgjidhur problemin e lidhjes me rrjetet Wi-Fi dhe kush e di nëse do të prezantojë lajme të tjera me interes për përdoruesin.

iOS 16.1.1 mund të vijë së shpejti për të hequr defektin e lidhjes Wi-Fi

Problemi u raportua përmes forumeve zyrtare të mbështetjes së Apple dhe rrjeteve sociale si Reddit ose Twitter. Mijëra përdorues po përjetonin ndërprerje dhe shkëputje të përhershme në rrjetet e tyre Wi-Fi me përditësimin iOS 16.1 në pajisjet e tyre. Pavarësisht se çfarë pajisjeje, ato gabime janë ende duke u riprodhuar edhe sot e kësaj dite dhe Apple nuk ka lëshuar asnjë rregullim.

iOS 16.1
Artikulli i lidhur:
A keni probleme me Wi-Fi në iOS 16.1?: Mos u shqetësoni, nuk jeni i vetmi

Sidoqoftë, mediumi MacRumors ka zbuluar pajisje me iOS 16.1.1 të instaluar duke shfletuar faqen e saj të internetit. Kjo do të thotë se ka shumë të ngjarë që Apple është duke punuar në një version të iOS 16.1.1 e cila mund të nisë shumë shpejt. Ky problem vazhdon dhe nuk ka asnjë qëllim nga ana e mollës së madhe për ta zgjidhur atë me lançimin e iOS 16.2 që do të mbërrinte në mes të dhjetorit. Është tepër vonë për një gabim kaq të madh.

Ka të ngjarë që iOS 16.1.1 të sjellë veçori të tjera të reja përveç zgjidhjes për këtë gabim të lidhjes së rrjetit Wi-Fi. Ndër këto risi do të ishte, për shembull, aktivizimi i sistemit të urgjencës SOS përmes satelitit në iPhone 14 dhe 14 Pro të ri. Një funksion që u njoftua në shtator dhe që Apple siguroi se do të mbërrinte në muajt në vijim. Mund të shohim gjithashtu përmirësime në menaxhimin e baterive të pajisjeve ose përmirësim në rrjedhshmërinë e animacioneve. Gjithçka mbetet për t'u parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.