Apple mund të lansojë një tastierë hibride në stilin e Nintendo Switch

Lojra

Një seri zërash që vijnë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës sugjerojnë që Apple mund të jetë duke punuar në një tastierë të re hibride që do të konkurrojë në koncept me Nintendo Switch. Kjo e fundit praktikisht sundon vetëm në tregun për tastiera portative dhe Apple është e qartë se Sony dhe Microsoft luajnë në një ligë tjetër kur është fjala për video konzola desktop.

Në teori, përpunuesit më të fundit të Apple mund të ekzekutojnë grafikë që rivalizojnë Nintendo Switch, dhe Apple synon të lançojë produktin e vet. Ne nuk jemi të qartë deri në çfarë mase Apple mund të provojë përsëri në një treg ku tashmë ka dështuar.

Ky informacion është raportuar nga iDrop dhe përsëritet në shumicën e media teknologjike Amerikanët, kështu që ata duket se po trajtojnë një lloj informacioni të brendshëm në këtë drejtim. Në teori, raporti i ri iDrop paralajmëron për sa vijon:

I gjithë ky informacion i ri sugjeron që Apple po teston procesorin A14X në një tastierë të re që do të rivalizonte Nintendo Switch. Do të ishte një tastierë e re premium hibride që do të hyjë në treg me lojëra video në stilin e Mario Odyssey ose Zelda Breath of the Wild. Ky koncept i ri është ndryshe nga gjithçka që Sony ose Microsoft kanë ofruar më parë dhe do t'i drejtohet një auditori më rastësor.

Sipas këtyre indikacioneve, ne mund të nxjerrim përfundimin se do të flisnim ose për një tastierë portative hibride, pikërisht për konceptin që Nintendo tashmë përdor, ose syzet e Realitetit Virtual për të cilët kemi folur kaq gjatë. Ky koncept i dytë duket se përjashtohet nga deklaratat e iDrop, pasi ato pretendojnë ndryshime me Sony, dhe kompania japoneze ka syze të realitetit virtual, dhe në të njëjtën mënyrë ata kërkojnë lojëra të stilit Mario ose Zelda, kështu që Ne imagjinojmë se po flasim për tastiera hibride me një kapacitet grafik të përmbajtur, domethënë diçka më të ngjashme me Nintendo Switch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.