Apple mund të nisë një shërbim të ri abonimi harduerësh këtë vit

Ne kemi folur tashmë në më shumë se një rast se sa interesante shërbime dixhitale për AppleNë fakt, këto shërbime abonimi janë interesante për të gjitha kompanitë pasi në fund i mbajnë përdoruesit të paguajnë tarifa në këmbim të mos humbjes së shërbimit që ofron kompania. Ne kurrë nuk zotërojmë hapësirën ruajtëse, filmat ose muzikën, humbasim pronësinë në këmbim të të pasurit gjithçka që do të ishte shumë e shtrenjtë nëse do ta blinim. Epo, tani sapo u zbulua se Apple do të mendonte se ne gjithashtu abonohemi në pajisjet e tyre, po, ne mund të abonohemi në iPhone dhe kështu të kemi gjithmonë iPhone-in më të fundit në duart tona. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet…

Lajmi është publikuar nga Bloomberg dhe me sa duket vjen nga interesi i Apple për të arritur një rritje të madhe në shitjet e saj të përsëritura. Është e vërtetë që në Shtetet e Bashkuara Ata tashmë lejojnë financimin e çdo pajisjeje harduer me Apple Cardpor ata e bëjnë përmes Bankës Qytetare. Ky ndryshim do të nënkuptonte pagesën e përsëritur për Apple përmes financimit të pajisjeve Apple dhe gjithçka do të menaxhohej nga vetë kompania ashtu siç bëjnë me shërbimet e tyre si Apple Music ose Apple TV +.

Shtimi i pajisjeve si iPhone ose iPad në një model të ri abonimi harduerësh madje mund lidhje me shërbime si Apple One dhe AppleCare, pra që në fund na ofrojnë një paketë që përfshin harduer, softuer dhe shërbime të tjera dixhitale në cloud përmes një çmimi mujor. Ka kuptim, në fund, shumë përdorues duhet të paguajnë pak në muaj në vend që të shpenzoni shumë para për një pajisje. Ata ju lidhin, por mund t'ju lejojnë të ndërroni pajisjet më shpesh, dhe Apple mund të ketë një riciklim të komponentëve që është gjithashtu interesant për kompaninë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.