Apple mund të shesë 85 milion AirPods në 2020

Që nga lëshimi i tyre në treg në dhjetor 2016, AirPods jo vetëm që janë bërë një referencë brenda botës së kufjeve pa tel por përveç kësaj, ato janë bërë një bestseller, duke qenë kufjet më të shitura True Wireless në botë.

Toni Sacconaghi, një analist në Bernstein, u ka dërguar një shënim investitorëve të tij në të cilën ai e deklaron atë Shitjet e Apple AirPods do të vazhdojnë të rriten me një ritëm të pabesueshëm në vitin 2020. Sipas këtij raporti, Apple gjeneroi më shumë se 6.000 milion nga shitja e AirPods në 2019, një shifër që do të dyfishohet në 2020.

Sacconaghi pohon se do të nxjerrë në treg disa 85 milion AirPods në 2020, që do të thoshte të ardhura prej rreth 15.000 milion dollarë. Nëse ritmi i rritjes konfirmohet dhe vazhdon deri në vitin 2021, AirPods të Apple mund të bëhet biznesi i tretë më i madh i Apple, pas iPhone dhe iPad.

Sidoqoftë, kjo nuk ka shumë të ngjarë të ndodhë sepse tregu mund të bëhet i ngopur deri në atë datë. Përveç kësaj, është gjithnjë e më e zakonshme të gjesh oferta interesante në fushën e kufjeve True Wireless me një vlerë më shumë se interesante për para.

Duke pasur parasysh kurbën e jashtëzakonshme të adoptimit të AirPods dhe ngopjen e shpejtë të bazës së instaluar të iPhone, ne shohim një ngadalësim dramatik të rritjes së të ardhurave të AirPods për 2021 ose 22, në një shifra ose norma më të ulëta të rritjes.

Pritet që Apple është duke punuar në modele të reja me më shumë funksione dhe përmirësime në mënyrë që stimuloni klientët që të rinovojnë rregullisht pajisjet e tyre. Nëse marrim parasysh se e veja e dobishme e AirPods është afërsisht dy vjet, për sa kohë që ata vazhdojnë të ofrojnë shkathtësinë dhe cilësinë që deri më tani, përdoruesit do të vazhdojnë t'u besojnë atyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Diego dijo

  * E veja e dobishme, shikojeni në paragrafin e fundit hehe

  Nga ana tjetër, unë kam AirPods 2 pa karikim wireless për tre ditë dhe nuk mund të jem më i lumtur, erdhi nga xiaomi airdots dhe ata më dhanë shumë probleme sa herë që doja t'i sinkronizoja me iPhone X, në fakt një ditë tjetër në një dyqan xiaomi një klient i cili gjithashtu kishte celularin e markës kineze dhe airdots me interes, e njëjta gjë i ndodhi atij.