Apple mund të vonojë lansimin e iPhone 5G mmWave deri në vitin 2021

iPhone 11

Vit i ri, iPhone i ri. Ne filluam 2020 dhe ne vazhdojmë me të gjitha thashethemet se si do të jetë iPhone i ri këtë vit, iPHone i parë me 5G. Dhe a është se një raport i ri analist sugjeron që Apple mund të nisë vetëm telefonë të pajtueshëm me rrjetet 5G 6GHz, duke lënë kështu pajisjet më të fundit me modem të pajtueshëm me mmWave, teknologjia e fundit 5G. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e këtij raporti të ri që informon se si mund të jenë pajisjet e djemve të bllokut këtë vit 2020.

Dallimet midis dy teknologjive janë se mmWave është i aftë të arrijë 1 Gbps dhe kjo teknologji do të nisej në iPhone të prezantuar këtë vit por të lëshuar në 2021, domethënë, Apple nuk do të kishte gati të gjithë teknologjinë për iPhone që do të shohim në shtator. Dhe ata flasin për 60 milion njësi iPhone 5G që do të lëshohen në vitin 2020, dhe vetëm 8 milion njësi do të ishin në përputhje me mmWave në Janar 2021. Këto nga rruga Ata do të ishin ata që përfshijnë modemin që zotëron vetë djemtë e Cupertino, pasi që ata që do të shohim në shtator do të montojnë modemët Qualcomm. 

Po, i gjithë iPhone që ne shohim në këtë vit 2020 do të ketë një modem 5G, të gjithë do të përfshijnë këtë teknologji të fundit, diçka që është krejt normale për mënyrën e funksionimit të tregut. Ai që merr një modem ose një tjetër në fund është pak i parëndësishëm, ne nuk do të kemi ndonjë përmirësim thelbësor duke përdorur një teknologji ose një tjetër kështu që do të shohim pak ndryshime, domethënë, nga këndvështrimi im në nivelin e përdoruesit ne me të vërtetë nuk duhet të shqetësohemi se cilin modem mbart pajisja jonë. Pra, do të presim edhe disa muaj pasi që deri në shtator nuk do të kemi ndonjë konfirmim nga djemtë nga Cupertino për këto iPhone të ri me 5G.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.