Apple ndalon nënshkrimin e iOS 15.1 në iPhone 12 dhe 13

Disa javë më parë, djemtë nga Cupertino u liruan iOS 15.1.1, për iPhone 12 dhe iPhone 13, me një risi të rëndësishme që rregulloi një problem me thirrjet e humbura. Si zakonisht, pas periudhës së zakonshme 2-javore, Apple ka ndaluar nënshkrimin e versionit të mëparshëm, iOS 15.1.

Por, ndryshe nga rastet e mëparshme, Apple Ajo ka ndaluar vetëm nënshkrimin e iOS 15.1 në gamën e iPhone 12 dhe iPhone 13, pasi në pjesën tjetër të pajisjeve të pajtueshme iPhone dhe iPad, ato kanë ende mundësinë e kthimit në iOS 15.1.

Kur Apple ndalon nënshkrimin e një versioni iOS, kur përdoruesi përpiqet të aktivizojë pajisjen, ata mendojnë pa kaluar atë ekran, duke ftuar përdoruesin të përditësojë versionin më të fundit në dispozicion në atë kohë.

Arsyeja nuk është tjetër veçse mbajeni përdoruesin të mbrojtur në çdo kohë përpara problemeve të sigurisë që mund të jenë rregulluar në versionet më të fundit.

Ndonëse është e vërtetë që ju mund të reduktoni nëse keni bërë më parë një kopje rezervë të skedarëve .shsh2 dhe përmes mjeteve të palëve të treta, procesi nuk është i lehtë dhe përdoret vetëm për përdoruesit që ata vazhdojnë të bëjnë jailbreak pajisjet e tyre.

Në kohën e botimit të këtij artikulli, nuk ka jailbreak publik për iOS 15 dhe iPadOS 15, kështu që në teori, përdoruesit që synojnë ta bëjnë këtë në të ardhmen, mund të përditësojnë ose të presin një kohë të arsyeshme për të parë nëse komuniteti inkurajon, megjithëse nga Actualidad iPhone ne gjithmonë rekomandojmë përditësimin në versionin më të fundit pas disa ditësh nga lansimi i tij, kur komuniteti e ka shkarkuar dhe ka verifikuar që nuk ofron ndonjë problem performancës, konsumin e baterisë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.