Apple lançon "Portretet e saj", spoti i ri që tregon Ndriçimin e Portreteve

Ka kaluar pak më shumë se një javë që Apple lansoi iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, pajisjet më të fundit nga djemtë në bllok duke pritur, padyshim, për iPhone X. iPhone të rinj që vijnë për të rinovuar gamën e mëparshme dhe ato që mollë duket se dëshiron të promovojë mënyra e re e portretit me Ndriçimi i Portretit iPhone 8 Plus ...

Ndriçimi i Portreteve na lejon dramatizojnë Portretet (me modalitetin e portretit padyshim) që ne bëjmë me iPhone-in tonë, diçka si përdorimi i një ndriçimi i studios për të përmirësuar portretet që bëjmë, një hap përtej mënyrës së popullarizuar të iPhone 7. Dhe Apple dëshiron të na bindë për këtë me një spot i ri i përqendruar në iPhone 8 Plus ... Pas kërcimit ju tregojmë "Portrete të saj", Spoti i ri i Apple në lidhje me Ndriçimin e Portretit të iPhone 8 të ri.

Siç mund ta shihni, në video ne shohim artistin Shannon Wise nga grupi The Shacks duke ecur në rrugë dhe duke kënduar këngën single të bendit «Ky Efekt i Cuditshem«, Një titull kurioz për të ilustruar promovimin e mënyrës së re të Ndriçimit të Portreteve. Ndërsa ai është duke ecur ne mund të shohim se si po ndryshojnë mënyrat e ndryshme të ndriçimit që kemi në modalitetin e ri të portretit të iPhone 8: drita e ditës, drita e studios, drita e konturit, drita e skenës dhe drita mono e skenës.

Duhet thënë se këto mënyra të reja të Ndriçimit të Portreteve zbatohen vetëm për fotot që ne e bëjmë përmes mënyrës së portretit, asgjë për të qenë në gjendje ta përdorim atë me video sepse padyshim që do të ishte shumë e vështirë të përpunohej në kohë reale. Efekti i vërtetë është diçka që mund ta shihni në fund të videos kur Shannon sheh se si ndryshon fotografia e saj në përputhje me mënyrën e zgjedhur të ndriçimit. Një nga risitë më interesante të iPhone 8 që Stillshtë akoma në modalitetin beta dhe rezultatet nuk janë të gjitha ato që prisnim ... Le të shohim kur Apple lëshon versionin përfundimtar të Portrait Lighting ...

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.