Apple njofton AirPods Max, kufjet e saj premium për 629 €

Pas muajsh leximi të thashethemeve për një kufje pa tel premium nga Apple, sot ne tashmë i kemi njohur AirPods Max, kufje të reja pa tel me performancë shumë të lartë dhe një çmim brenda arritjes së pak vetave.

Që Apple do të niste kufjet e veta mbi veshë ishte diçka për të cilën dyshuan pak. I pagëzuar nga shumë si AirPods Studio, emri përfundimtar i këtyre kufjeve premium ka qenë AirPods Max. I bërë nga materiale me cilësi të lartë (kryesisht çeliku dhe alumini), dizajni i tij është krijuar posaçërisht për të ofruar tinguj sa më të mirë për ata që i përdorin, për të cilat përdor nyjet në elementet dhe materialet e saj që i bëjnë ato të përshtaten në veshët tuaj sikur të ishte një dorezë, duke arritur izolimin maksimal nga jashtë dhe një komoditet që do të shmangë lodhjen e veshjes së tyre.

Nëntë mikrofonë të përdorur, ndër funksionet e tjera, për anulimin e zhurmës, xhiroskopët, akselerometrat, sensorët optikë, barazimin adaptiv, Bluetooth 5.0, 20 orë autonomi ... Specifikimet e këtyre AirPods Max janë vërtet befasuese, në nivelin e kufjeve të nivelit të lartë, në të njëjtin nivel në të cilin vendoset çmimi i tyre (629 €). Apple ka zgjedhur kontrollet fizike, duke sjellë kurorën dhe butonin anësor të Apple Watch në këto AirPods Max, për të kontrolluar volumin, riprodhimin, anulimin e zhurmës, Siri, etj.

Në dispozicion në pesë ngjyra (e zezë, rozë, blu, e bardhë dhe jeshile), këto kufje fantastike prej të cilave mund të shohim se si tingëllojnë tani janë në shitje në Apple Store në internet (lidhje) Askush nuk dyshon se tingulli i tij hapësinor, anulimi aktiv i zhurmës, mënyra e transparencës, barazimi adaptiv dhe ndërrimi automatik i pajisjes do të jenë tipare që do t’i duan ata që janë të gatshëm të shpenzojnë ato që kushtojnë, por gjithashtu nuk ka dyshim se nuk do të jetë një artikull masiv, ndryshe nga AirPods. Sigurisht, ato përfshijnë një mbulesë por nuk vijnë me një karikues.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Edmundo Dantes dijo

    630 euro për kufje. Pothuajse dyfishi i asaj të trurit qc35. Direkt në mollë ata çuditen. Dhe më e keqja nga të gjitha është se do të ketë njerëz që i mbrojnë ata dhe paguajnë për këtë lojë të animuar.