Apple nuk do të prezantojë asnjë iPad në fjalimin kryesor të Wanderlust

Apple iPad Air

Ardhja e një prezantimi të ri të produkteve të Apple hap spekulimet se cilat produkte të reja do të lansohen. Kryefjala e re dëshirë e shfrenuar për bredhje do të zhvillohet këtë të martë, më 12 shtator dhe iPhone 15 do të jetë protagonisti kryesor. Apple ka produkte të tjera që mund të përditësohen si p.sh iPadAir. Megjithatë, informacionet e fundit tregojnë se iPad Air i ri do të arrijë në tetor, por pa një fjalim kryesor pasi Apple nuk mund të kishte lajme të mjaftueshme për të thirrur përsëri një fjalim kryesor në Apple Park.

Një iPad Air i ri do të arrijë pa një fjalim kryesor në muajin tetor

Apple na ka mësuar të lançojmë produkte të reja në dy mënyra. Më e rëndësishmja dhe ajo që na pëlqen më shumë është pa dyshim përmes prezantimet e produktit ose fjalimi kryesor të cilat dikur ishin prezantime të drejtpërdrejta, por me ardhjen e COVID-19 u bënë prezantime të regjistruara paraprakisht që transmetohen drejtpërdrejt edhe nga Apple Park. Opsioni tjetër i prezantimit të produktit është përmes një komunikate për shtyp me të gjitha lajmet e publikuara, siç ka ndodhur në disa raste me iPad dhe pajisje të tjera.

Lidhur me gamën e iPad, mbani mend se ne kemi dy aspekte. Në një dorë, iPad Pro që nuk do të ketë një përditësim deri vitin e ardhshëm sipas parashikimeve; dhe, nga ana tjetër, iPad Air, e cila mori një përditësim të ri duke ndryshuar tërësisht dizajnin e tij vitin e kaluar në mars.

Air iPad

Mark Gurman, guru i Apple, parashikon se Big Apple nuk do të ketë mjaft produkte të reja për të thirrur për një prezantim të ri në muajin tetor. Megjithatë, ata kanë një listë një gjeneratë e re e iPad Air që mund të shihte dritën e ditës përmes një njoftimi për shtyp në muajin tetor, siç ndodhi vitin e kaluar. Sa i përket Mac-ëve, Gurman beson se nuk do të shohim kompjuterë të rinj deri vitin e ardhshëm me paraqitjen e tyre Çipi M3.

Do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund, por nuk do të ishte një çmenduri kemi një prezantim të ri në muajin tetor të fokusuar në shërbimet, Apple Vision Pro dhe iPad. Por është e qartë se për ta realizuar atë duhet të jetë mjaft e plotë dhe fitimprurëse për ta quajtur atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.