Apple nuk ka ndër planet e saj të lançojë një HomePod mini të ri

mini pod në shtëpi

Java ka qenë intensive për Apple për sa i përket publikimeve. Në fillim të javës pamë MacBook Pro dhe Mac mini i ri me çipat e avancuar M2. Dhe pak më vonë, mollën e madhe e nxorrën nga mëngët rilansimi i HomePod, altoparlanti inteligjent i cili u hoq nga tregu në mars 2021. Altoparlanti i ri sjell funksione të reja brenda, duke dhënë tingull më të mirë, duke rikuperuar kështu vëllain e madh, HomePod mini. Shumë menduan se pas këtij rifillimi do të shihnim edhe një Gjenerata e dytë e HomePod mini. Megjithatë, Mark Gurman siguron se Apple nuk po punon për të dhe se nuk do të ketë rinovim në afat të shkurtër.

Pavarësisht HomePod-it të ri, Apple nuk planifikon të përditësojë versionin mini

El mini pod në shtëpi Doli në tetor 2020 dhe që atëherë ne kemi atë gjeneratën e parë të disponueshme në ngjyra të ndryshme për blerje. Ky altoparlant "i vogël" përmban a Tingull 360 gradë me teknologjinë e transduktorit noedimium të gjitha të menaxhuara falë çipit A5 të Apple. Ashtu si me HomePod më i madh, ai ka lidhje Wi-Fi dhe Bluetooth dhe, natyrisht, ka të integruar asistentin zanor Siri. Përtej aspekteve më funksionale, ai ka një kontroll me prekje në krye për të mundësuar modifikimin e volumit dhe aktivizimin e asistentit.

HomePod dhe HomePod mini
Artikulli i lidhur:
Këto janë të gjitha veçoritë e reja të versionit të ri 16.3 për HomePod dhe HomePod mini

Shumë përdorues prisnin një mini të gjeneratës së dytë HomePod këtë javë pas lëshimit të Mac-ve të rinj dhe të gjeneratës së dytë HomePod. Megjithatë, analisti Mark Gurman ka publikuar në buletinin e tij javor informacion mbi këtë temë dhe ka siguruar se Apple nuk po punon për një rinovim afatshkurtër të këtij produkti. E gjithë kjo bazohet edhe në risitë e përfshira në gjeneratën e dytë të altoparlantit të madh që nuk përfshin asgjë befasuese në krahasim me paraardhësin e tij dhe nuk do të kishte kuptim të përditësohej një produkt tjetër pa risi shtesë.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.