Apple përditëson AirPods, AirPods Pro dhe AirPods Max

 

Apple ka nisur një përditësim i ri i firmuerit për gamën e plotë të kufjeve me valë duke arritur kështu versionin e ri 4e71.

Nëse keni disa AirPods, keni në dispozicion një përditësim të ri për t'i përditësuar ato. Në mënyrë të veçantë, Apple ka lëshuar një version të ri të firmuerit për AirPods 2 dhe 3, AirPods Pro dhe AirPods Max, duke lënë jashtë vetëm AirPods të gjeneratës së parë, të cilat nuk janë në shitje prej shumë kohësh. Firmware-i i ri quhet 4e71 dhe do të instalohet automatikisht në kufjet tuaja. Apple zakonisht nuk jep detaje rreth përditësimit të kufjeve të saj dhe kjo herë nuk është përjashtim nga norma, ndaj për momentin nuk dimë asnjë nga lajmet që vijnë me këtë përditësim.

Si të njihni versionin e firmuerit që kanë AirPods tuaj? Është e lehtë ta dish, thjesht duhet të lidhësh AirPods, cilido qoftë modeli, me iPhone ose iPad, dhe brenda Cilësimeve, në seksionin e Përgjithshme dhe në nënmenynë Informacion, mund të kontrollosh versionin e instaluar të firmuerit. Është thelbësore që AirPods të lidhen me Bluetooth, përndryshe ai artikull i menusë nuk do të shfaqet në ekran.

Si të formoni përditësimin e AirPods? Nuk ka asnjë mënyrë për të nisur përditësimin manualisht, kështu që do të duhet të prisni që firmware-i i ri të shkarkohet në kufje dhe të instalohet. Mënyra e vetme për të shpejtuar procesin është vendosja e AirPods në kutinë e tyre, vendosja e tyre në karikim dhe hapja e kasës për t'u lidhur me iPhone ose iPad dhe në këtë mënyrë duket se shkarkimi i përditësimit është më i shpejtë.

A i keni përditësuar AirPods tuaj? A vini re ndonjë ndryshim pas instalimit të firmuerit të ri? Epo, lini një koment me lajmet që keni mundur të zbuloni. Ne do t'i publikojmë informacionet sapo të dimë më shumë për këtë version të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ton dijo

  Me përditësimin e fundit u karikuan aeropodet e mia të gjeneratës së parë, gjë që dogji baterinë. ata mund ta kishin lëshuar edhe këtë firmware për ta rregulluar atë.

  Kam shumë frikë se nëse nuk është me këtë përditësim ose me atë të radhës, do të ngarkohen airpodet e mia të gjeneratës së dytë të sapo blerë. Nëse ndodh përsëri, do të largohem përgjithmonë nga ekosistemi i iPhone. Toleranca ime tashmë është shumë e ulët.