Apple përditëson firmuerin për kufjet AirPods Pro 2 dhe Beats

iPhone 14 Pro Max, Apple Watch Ultra dhe AirPods Pro 2

Apple sapo lëshoi ​​një Përditësimi i ri i firmuerit për AirPods Pro 2 dhe për Powerbeats Pro dhe Beats Studio Buds.

Gjenerata e dytë dhe e sapo lëshuar e AirPods Pro ka marrë një përditësim të parë të firmuerit nga Apple. Deri më tani, softueri i instaluar në kufjet më moderne të Apple ishte 5A377, dhe versioni që sapo u lëshua dhe në të cilin kufjet tuaja do të përditësohet automatikisht në orët e ardhshme është 5B58. Çfarë risish sjell ky version i ri? Për momentin nuk i dimë ndryshimet sepse Apple nuk i ka bërë publike, por do të presim që AirPods Pro 2 të përditësohet për ta testuar dhe për të parë nëse ka ndonjë gjë të rëndësishme për t'u publikuar.

Si duket versioni i AirPods Pro 2 tuaj? Me ato të lidhura me iPhone-in tuaj, duhet të klikoni në menynë që do të shfaqet në ekranin kryesor të Cilësimeve, pikërisht poshtë llogarisë suaj iCloud, dhe në fund të atij ekrani do të shfaqet versioni i instaluar i firmuerit. Nëse klikoni mbi të, nuk keni qenë vetëm versioni i AirPods, por edhe versioni i kasës, i cili mund të marrë përditësime të softuerit në të njëjtën mënyrë.

Beats Studio Buds

Përveç përditësimit për AirPods Pro 2, Apple ka lëshuar të tjerë për Beats Studio Buds dhe Powerbeats Pro. Në këtë mënyrë, firmware-i i Powerbeats Pro rritet nga versioni 4A394 në versionin 5B55 dhe Beats Studio Buds shkojnë deri në versionin 10M2155 nga 10M329. Apple gjithashtu nuk ka përfshirë asnjë informacion në lidhje me veçoritë e reja të përfshira.

Nuk ka asnjë mënyrë për të detyruar përditësimin e ndonjë prej kufjeve. kjo bëhet automatikisht, zakonisht kur kufjet janë në kasë, duke u karikuar dhe me iPhone ose Mac ato çiftohen afër. Mund të duhen disa orë ose disa ditë, prandaj jini të durueshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.