Apple përditëson HomePod dhe Apple TV në versionin 16.3.1

Apple HomePod 2

Apple sapo ka lëshuar një përditësim të ri të softuerit për HomePod y Apple TV në versionin 16.3.1. Një version i ri që në parim nuk jep ndonjë lajm të rëndësishëm, por korrigjon disa gabime që janë zbuluar që nga lëshimi i versionit 16.3.

Por mos kërkoni me iPhone tuaj për një iOS të ri 16.3.1. Për momentin, sot i ka ardhur radha vetëm HomePod dhe Apple TV. Pra, do të duhet të presim disa ditë që Cupertino të ketë gati një përditësim të ri për iOS dhe iPadOS.

Të premten e javës së kaluar, Apple filloi dërgimin e porosive të para për HomePod-in e ri. Dhe diçka kishte të bënte me faktin se nuk funksionoi siç duhet, kur lëshoi ​​shpejt një version të ri të softuerit HomePods dhe gjithashtu Apple TV sot.

Një përditësim i ri, 16.3.1, e cila apriori nuk ofron asgjë të re në nivel përdoruesi. Ai thjesht rregullon disa gabime (dhe ato nuk duhet të jenë të vogla) që Apple ka gjetur. Pra, mos hezitoni të përditësoni HomePod ose Apple TV sa më shpejt që të mundeni.

Por këtu është gjëja. Mos e merrni iPhone ose iPad dhe filloni të kërkoni për një version të ri 16.3.1 të IOS o iPadOS. Edhe pse normalisht kur Apple lëshon përditësime të reja, zakonisht i lëshon ato në të njëjtën kohë për të gjitha pajisjet e saj, sot ajo ka prekur vetëm HomePod dhe Apple TV.

Sigurisht që ky nxitim është për faktin se porositë e para për HomePod-in e ri po mbërrijnë tashmë në shtëpi në mbarë botën dhe ky përditësim duhet të korrigjojë një problem që gjendet në softuerin 16.3, si në versionin HomePod ashtu edhe në televizorët Apple.

Pra, do të duhet të presim disa ditë që Apple Park të ketë gati pjesën tjetër të softuerit në versionin 16.3.1 për pajisjet e mbetura dhe ne mund t'i përditësojmë ato.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.