Apple përfshin imazhe të markës MagSafe në rastet prej lëkure zyrtare

Apple na ka vënë në dispozicion këtë javë këllëfë lëkure me ngjyra të plota për modelet iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro. Me shqetësimin e gjerë se ngarkuesi MagSafe mund të dëmtojë këto raste me përdorim të përsëritur, Apple ka vepruar drejtpërdrejt në lidhje me këtë temë dhe ka përfshirë një imazh në vet Apple Store se si karikuesi mund të lërë shenja në këto lloje të rasteve me kalimin e kohës.

Isshtë e vërtetë që Apple e ka pranuar problemin e mundshëm, por duke u përpjekur ta "fshehë" atë pak. Imazhi i përfshirë është i fundit nga tërësia e imazheve për mbulesat prej lëkure siç mund ta shihni në imazh. Këtu është treguar dhe ne mund të shohim në mënyrë të përsosur se si MagSafe mund të lërë një shenjë rrethore në mëngë me kalimin e kohës. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që të gjitha kopertinat do të jenë në këtë mënyrë dhe se ndikimi do të përgjithësohet.

Pas lëshimit të kutive zyrtare të silikonit të Apple për iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro, aDisa përdorues filluan të vërejnë se ngarkuesi MagSafe shpejt la një gjurmë rrethore në kutinë e ngjashme me atë që Apple na tregon në imazhet e Apple Store.

Sipas faqes së mbështetjes së Apple (ne ju lëmë lidhjen ketu), Apple pranon që karikuesi MagSafe mund të lërë gjurmë në kutitë që janë në kontakt me ngarkuesin. Apple mbulon kurrizin në këtë mënyrë dhe na informon për mundësitë që ekzistojnë për të mos pasur një rast të pacenuar me kalimin e kohës dhe përdorimin e produkteve të tjera zyrtare.

Pasi të keni hedhur edhe një faqe të dedikuar për mbështetjen, duket se Apple pret që një numër i madh i përdoruesve të përjetojnë këtë shqetësim. Undshtë padyshim një pikë që do të na kushtëzojë shumë klientëve kur blejmë një këllëf lëkure dhe duhet të kemi kujdes me të nëse nuk duam që MagSafe të na lërë këto shenja.

Mos harroni se rasti zyrtar prej lëkure Apple Isshtë në dispozicion në Apple Store për çmimin prej 65 € për cilindo nga modelet e iPhone 12.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.