Apple përmirëson patentën e saj të palosshme iPhone me një azhurnim

IPhone i palosshëm

Si mund të ishte ndryshe, kompania me mollën e kafshuar gjithashtu ka punuar në një pajisje të palosshme për një kohë të gjatë, po, iPhone që paloset duhet të ketë disa prototipa në tavolinat e inxhinierëve të Apple në Apple Park. Çështja është nëse përfundon apo jo nisja e një iPhone të palosshëm me kalimin e kohës, për momentin ajo që kemi të qartë është se patentat tregojnë se Apple punon në këtë lloj pajisje dhe gjithashtu në këtë rast është përmirësuar një patentë që ata tashmë kishin në visara të së njëjtës.

Patentë varen Patentë varen

Askush nuk dyshon në aftësinë e Apple për të krijuar pajisjen e vet të palosshme, por disa faktorë duhet të merren parasysh përpara se të lëshoni ndonjë gjë në treg apo edhe ta prezantoni atë. Kjo është pikërisht ajo që kompania po bën me këtë përmirësim në një patentë të autorizuar tashmë për kompaninë në të cilën ju mund të shihni mënyra të ndryshme sesi mund të përdorni një ekran fleksibël ose të palosshëm në një iPhone. Pjesa e menteshave është padyshim më e rëndësishmja Në këtë lloj pajisjeje, siç e kemi parë tashmë në modelet e Samsung, Huawei dhe të tjerëve, në këtë rast mund të paloset në njërën anë dhe në tjetrën pa problem.

Sigurisht që patentat janë aty dhe kjo tregon punën e Apple në këtë drejtim, por nuk do të thotë në asnjë rast se ata duhet të lëshojnë një terminal të palosshëm këtë apo vitin tjetër, thjesht dhe siç e dimë të gjithë nga rastet e mëparshme ata kanë regjistruar diçka që u takon atyre, duke qenë në gjendje ta përdorin ose jo në pajisjet e tyre. Kjo patentë është nga fundi i Shkurtit dhe me përmirësimin e saj shtohen disa aspekte të tjera për ta bërë atë më të plotë, diçka që mund të përdoret në një iPhone të së ardhmes


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.