Apple papritur lëshon beta-n e parë të iOS 14.7 për zhvilluesit

iOS 14.7

Për dy ditë kemi midis nesh versionet e 'Kandidatit të Lirimit' të iOS dhe iPadOS 14.6, azhurnimi tjetër i madh për iOS 14 që vjen javën e ardhshme. Ky version nuk sjell aq shumë veçori të reja sa ai i mëparshmi, iOS 14.5, i cili përfshinte mundësinë e zhbllokimit të iPhone me Face ID përmes Apple Watch kur kemi maskën, midis shumë risive të tjera. Megjithatë, dhe befasisht Apple ka lëshuar beta-n e parë të iOS 14.7 për zhvilluesit, një lëvizje e çuditshme që fillon të mbushë makinën beta për zhvilluesit në javët e ardhshme.

iOS 14.7 Tani i Disponueshëm në Beta e Parë për Zhvilluesit

Në këtë mënyrë të papritur, Apple ka lëshuar beta-n e parë për zhvilluesit e iOS dhe iPadOS 14.7. Përveç kësaj, beta e parë e watchOS 7.6, tvOS 14.7 dhe një version të ri të macOS Big Sur. Me këtë lëvizje, Big Apple fillon procesin e ri para fillimit të një versioni të ri të softuerit për pajisjet e tij.

Gjatë gjithë javës ose më së voni javën e ardhshme, Apple do të lëshojë beta-në e këtyre versioneve të reja publikisht në mënyrë që çdo përdorues t'i provojë ato në pajisjet e tyre dhe të ndihmojë korrigjimin e gabimeve për versionin përfundimtar. Megjithatë, javën tjetër Apple ka të ngjarë të lëshojë zyrtarisht iOS 14.6. Ky version përfshin lajmet e paraqitura në fjalën e fundit në lidhje me Apple Podcasts dhe pajtimet në podcast, ndër funksionet e tjera.

Artikulli i lidhur:
Apple lëshon versionet 'Release Candidate' të iOS dhe iPadOS 14.6

Në orët e ardhshme do të fillojmë të shohim çfarë ka të re në iOS 14.7, megjithëse deri më tani mundësia e shtimit të kohëmatësve në HomePod është zbuluar vetëm nga aplikacioni zyrtar i Shtëpisë në iPhone, iPad dhe Mac tonë. isshtë e qartë se ky lansim i parakohshëm do të sjellë me vete edhe një risi që nuk është lëshuar ende nga Apple . Pra, tani për tani, të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.