Apple patenton një ekran të palosshëm dhe vetë-riparues të iPhone

 

iPhone i palosshëm

Duke parë imazhin e konceptit të iPhone të palosshëm në krye të këtij artikulli, më vjen ndërmend hera e parë që pashë një Komunikues Nokia. Ajo ishte veshur nga profesoresha ime e marketingut, përsëri në vitet nëntëdhjetë, dhe ajo ishte një lëkundje e vërtetë. Shumë jopraktike, por ishte vërtet e lezetshme.

Duket se herët a vonë Apple do të sjellë iPhone-in e saj të palosshëm. Ndoshta do të prisni të shihni se si sillet tregu me smartphone-t aktualë të palosshëm të konkurrencës, për të hedhur hapin apo jo. Për çdo rast, sapo keni fituar një patentë për një ekran palosës vetëshërues.

Për momentin Ne nuk e dimë nëse më në fund Apple do të lëshojë një iPhone të palosshëm. Possibleshtë e mundur që sot ata as vetë nuk e dinë atë. Duhet të jetë një dhimbje koke e madhe për të hartuar dhe prodhuar një smartphone të palosshëm.

Apple mund të presë për të parë përgjigjen e përdoruesit ndaj telefonave të parë të palosshëm në treg. Në varësi të suksesit të tyre, ata nuk do të kenë zgjidhje tjetër përveç se ta mbështjellin batanijen rreth kokës dhe të përgatisin një iPhone «Palos».

Për çdo rast, Apple sapo fitoi një patentë një ekran smartphone i palosshëm dhe vetë-riparues menjëherë Ju dëshironi të parandaloni që pluhuri ose mbeturinat në ekran të dëmtojnë atë duke palosur një pjesë kundër tjetrës.

Patenta e shpjegon atë do të përdorte nxehtësinë për ta bërë "zbutjen" e shtresës sipërfaqësore të ekranit. Ose në kohën e palosjes, si gjatë periudhës së ngarkimit. Sapo të ftohet, do të ishte e vështirë dhe me gërvishtjen ose shenjën e mundshme të riparohej. Sigurisht që duket si diçka nga një film i James Bond.

Ne do të shohim nëse një ditë Apple vendos të lëshojë një iPhone të palosshëm. Nëse kjo ndodh, dhe duke ditur çmimet që kompania po konsideron, do të jetë një iPhone shumë i shtrenjtë dhe ekskluziv për Tim Cook, Wozniak, mafiozët rusë, futbollistët dhe politikanët spanjollë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.