Apple po shqyrton kthimin e iPad Pro dhe bërjen e tij horizontal

iPad Pro 2021

Në shtëpi jemi katër anëtarë të familjes dhe secili ka iPad -in e tij personal. Dhe e vërteta është se duke vëzhguar për një kohë se si i përdorim ato, 95% të kohës e bëjmë atë format horizontaleMe Ne e bëjmë atë vertikalisht kur e kërkon aplikacioni, dhe duket si një telash.

Apple e ka kuptuar se sot ne përdoruesit nuk e përdorim iPad -in siç ishte projektuar fillimisht. Dhe duket se ata më në fund do ta kthejnë atë. Në Cupertino ata po konsiderojnë prodhimin e radhës iPad Pro në format peizazhi. Dhe mendoj se është një ide e mirë.

Sapo u shfaq një thashethem i ri Twitter, dhe vini re se iPad Pro i ardhshëm do të prodhohet në format peizazhi. Kjo do të thotë që paraqitja e kamerës së pasme dhe të përparme dhe logoja e pasme e mollës do të rrotullohen 90 gradë për t'i dhënë iPad Pro një paraqitje horizontale, duke hequr atë që ka pasur gjithmonë. vertikal, sikur të ishte një iPhone i madh.

Një e dhënë që Apple do të "rrotullojë" të gjithë iPadët e ardhshëm 90 gradë është ajo aktualisht Logoja e Apple në ekranin e zi kur rinisni një iPad, ai tashmë shfaqet horizontalisht. Një e dhënë tjetër është se molla e shtypur në anën e pasme të Tastierës Magjike është gjithashtu horizontale. Kjo nuk "ngjitet" shumë me logon vertikale të iPad -it aktual.

Veryshtë shumë e qartë se që nga inkorporimi i Procesori M1 Në iPad Pro të ri, kompania gjithnjë e më shumë dëshiron që një iPad të punojë si një laptop, dhe kjo përfshin domosdoshmërisht përdorimin e tij vazhdimisht në peizazh.

Në fakt, aktualisht i vetmi ndryshim që ndan a iPad Pro M1 me tastierë magjike të a MacBook Air M1 është ekrani me prekje i të parit, dhe sistemi operativ. IPad Pro i ri M1 mund të funksionojë pa prishur një version të macOS Big Sur të përshtatur me ekranin e tij me prekje, por Apple nuk ka dashur ta bëjë këtë, dhe duhet të vazhdojë me iPadOS 15. Gjithsesi ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.