Apple po mendon të lansojë një iPad titan

Koncepti iPad mini pro

Duket se Apple po planifikon të nisë një përfundim të ri për iPad -et e tij: the titanMe A priori ideja është e mirë, pasi titani është më i lehtë dhe më i fortë se alumini që kompania zakonisht përdor për veshjen e iPad -ve të saj.

Por unë shoh dy të meta. A, çmimiMe Nëse një Apple Watch i vogël rrit çmimin me rreth 300 Euro në një përfundim titani në krahasim me të njëjtin model në alumin, unë as nuk dua të mendoj se sa do të kushtonte një iPad me rastin e atij materiali. Dhe e dyta, unë mendoj se përfundimi në pjesën e pasme zakonisht nuk është i rëndësishëm, pasi shumica prej nesh vendosim një kuti mbrojtëse në iPad -in tonë të ri sapo e nxjerrim nga kutia.

Nga publica DigiTimes, Apple po punon gjatë gjithë kohës për të prezantuar një iPad të ri para fundit të këtij viti. Ky model i ri do të ketë një shasi të aliazh alumini të përpunuara me PVD Modeli i gjeneratës së nëntë nuk do të ketë shumë ndryshime të rëndësishme në dizajn, por burimet në raport thonë se shitjet e rreth 60 milionë njësive priten këtë vit.

I njëjti raport shpjegon gjithashtu se aliazh alumini aktual mund të zëvendësohet në një rishikim të ardhshëm të iPad. Pretendohet se kompania po kërkon të prezantojë një shasi metalike me bazë titani në brezat e ardhshëm të iPad -ve të sotëm.

Padyshim, një strehim titani mund të ofrojë shumë përfitime, të tilla si të bësh të mundur dizajne më të holla dhe më të lehta duke ruajtur integritetin strukturor të pajisjes. Por problemi qëndron në koston e lartë të prodhimit me një material të tillë.

Kjo do të bënte çmimin e iPad, dhe nuk do të ishte mirë për pajisjen. Nuk është e paarsyeshme, pra, që kompania lëshon një model me "opsionin" e përfundimit të titanit për të parë se si tregu do ta pranonte atë. Mund të jetë një fiasko e shitjeve, siç ka ndodhur me titullin Apple Watch. Do të shohim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.