Apple prezanton HomePod-in e ri

HomePod bardh e zi

Apple ka prezantuar HomePod-in e ri. Me një dizajn praktikisht identik me modelin origjinal, por me përmirësime të brendshme Ky altoparlant i ri është i disponueshëm në bardh e zi për para-porositje dhe do të dalë në dyqane më 3 shkurt.

HomePod i ri vjen me të njëjtën madhësi si modeli i mëparshëm dhe me një dizajn pothuajse të padallueshëm nga modeli origjinal. E rrethuar tërësisht nga një rrjetë tekstili që është transparente nga ana akustike dhe me një sipërfaqe të sipërme prekëse që tani është plotësisht e ndriçuar, Apple është e angazhuar për një dizajn të vazhdueshëm që synon të përshtatet kudo në shtëpi. Eshte ne te njejtat ngjyra, bardh e zi, megjithëse e zeza aktuale quhet "mesnatë" dhe e cilëson atë si "të re" të bërë me pëlhurë 100% të ricikluar.

HomePod dhe iPhone

Tingulli i HomePod-it të ri është ende i jashtëzakonshëm sipas Apple, me bas të thellë dhe trefish komandues. Ka një mikrofon të integruar që do të jetë përgjegjës për barazimin e zërit, një woofer dhe pesë cicërima të vendosura në 360º. Në thelb të HomePod-it të ri gjejmë një procesor të ri S7 që do të ofrojë tingullin më të mirë kompjuterik që do të shfrytëzojë maksimalisht potencialin akustik të këtij altoparlanti inteligjent. tingulli do të përshtatet me vendin ku e vendosim, për të ditur në çdo kohë nëse është përballë një muri apo në qendër të një dhome, duke kontrolluar drejtimin e zërit. Sigurisht, ai integron Apple Music dhe ju mund të krijoni një palë stereo me një HomePod tjetër dhe ta përdorni atë si një sistem zëri për Apple TV 4K.

Modeli i ri ka gjithashtu veçori të veçanta si njohja e zërit, kështu që çdo alarm i tymit ose monoksidit të karbonit që tingëllon do të dërgojë një njoftim në iPhone tuaj duke ju njoftuar. Ka një sensor të temperaturës dhe lagështisë për të matur kushtet e dhomës në të cilën ndodhet dhe që mund të integrohet në HomeKit për të krijuar automatizime me të dhënat e matura. Është në përputhje me Matter, standardi i ri i automatizimit të shtëpisë, kështu që ne mund ta përdorim atë si një qendër aksesore HomeKit duke përfituar nga teknologjitë më të fundit si Thread.

HomePod i ri

HomePod i ri është tashmë i disponueshëm për t'u rezervuar nga faqja e internetit e Apples dhe do të jetë në dispozicion në dyqanet fizike dhe në Apple Store online për blerje direkte duke filluar nga 3 shkurti. Çmimi i saj është 349 €.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.