Apple prezanton iPhone 11 të ri me dizajn të ri dhe 6 ngjyra të disponueshme

IPhone 11 ishte çelësi për fjalën kryesore të ditës së sotme dhe më në fund i njohim informacionet më të rëndësishme për këtë terminal të ri. Ka një dizajn të bazuar në alumini dhe qelqi dhe ndryshimi kryesor është dizajni i kamerës së pasme. Përveç kësaj, do të tregtohet në gjashtë ngjyra e ndryshme midis të cilave është Produkti (KUQ). IPhone 11 ka ndryshime të mëdha në specifikimet, si dhe integrimin e një lente të re të Kamera ultra e gjerë dhe një kënd i gjerë, rezultatet e të cilit janë me të vërtetë të mahnitshme siç kanë treguar në prezantim.

Specifikimet e iPhone 11 dihen më në fund

L të dy kamerat e përparme dhe të pasme kanë ndryshuar. Integrimi i një aparati të dytë lejon mundësi të shkëlqyera si p.sh. modaliteti i portretit funksionon horizontalisht, regjistrimi i përmbajtjes në 4K në 60 fps. Functionshtë përfshirë gjithashtu një funksion që të jetë në gjendje të regjistrojë shpejt nga vetë aplikacioni Kamera duke shtypur butonin e kapjes së imazhit për disa sekonda. Kompleksi i kamerës Thellësia e Vërtetë front lejon regjistrimin e sekuencave në lëvizje të ngadaltë, diçka që deri më tani nuk mund ta bënim dhe që ata e kanë quajtur Rrëshqitës.

IPhone 11 ka çipin A13 Bionic nga Apple. Një mikroprocesor që ata pretendojnë është% më e shpejtë se iPhone XR. Sa i përket GPU-së, ajo gjithashtu përmirëson performancën e saj në krahasim me A12 Bionic. Ata pretendojnë se ky çip përmban CPU-në dhe GPU-në më të fuqishme në një smartphone. Duke iu referuar bateri, Apple pretendon se bateria iPhone 11 ka një orë më shumë se iPhone XR. Ai gjithashtu përmban pajtueshmëri të karikimit pa tel, Wi-Fi 6 dhe rezistencë ndaj ujit prej 2 metrash.

Pajisja ka një 6,1 inç dhe ka teknologji Liquid Retina. Çmimi i këtij iPhone të ri fillon nga Dollarit amerikan 699.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.