Apple prezanton përmirësime të shumta në Wallet

Apple sapo ka njoftuar një ndryshim të plotë për aplikacionin Wallet, me karakteristika të shumta të reja shumë tërheqëse për përdoruesit në nivelin e pagesave dhe lehtësira të reja për të na identifikuar jo vetëm në jetën reale, por edhe në vetë aplikacionet. Disa nga këto funksionalitete janë si më poshtë:

  • Vendndodhjet e reja ku do të funksionojnë "DNI" ose kartat e identitetit amerikan dhe do të integrohen në Wallet.
  • Mundësia e kalimit të pikave të sigurisë falë Wallet-it dhe pajisja jonë e identifikimit në pajisjen tonë iOS
  • Përmirësime në çelësat, ku tani mund t'i ndajmë ato edhe me përdoruesit jashtë ekosistemit Apple falë një standardi të ri.
  • Apple Pay përfshin mundësinë e ndarjes së pagesës pa komision. Ky funksionalitet do të integrohej tashmë në çdo pajisje që mbështet Apple Pay dhe kudo në botë. Ai përfshin gjithashtu mundësinë e gjurmimit të porosive që kemi bërë në një dyqan ose aplikacion me Apple Pay direkt nga aplikacioni Wallet.

[Në ndërtim…]


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.