Apple prezanton sesione ekskluzive të muzikës Apple të regjistruara në audio hapësinore

Sesionet e muzikës Apple

Apple Music mbetet një nga shërbimet e transmetimit të muzikës më të fuqishmit në treg. Me konkurrentë të mëdhenj si Spotify ose Amazon Music, ai pozicionohet si një opsion më shumë brenda skenës aktuale muzikore. Ekosistemi i madh që ka Big Apple i lejon asaj të ketë një avantazh që shërbimet e tjera nuk e kanë. Megjithatë, jo gjithçka është ekosistemi, por ju duhet të inovoni dhe të arrini të promovoni lajme për të mbajtur abonentët. Apple ka njoftuar Sesionet e Apple Music, disa seanca ekskluzive artistësh të regjistruara në audio hapësinore që mund të dëgjohen vetëm në shërbimin e mollës së madhe.

Apple Music Sessions do të shfrytëzojë fuqinë e audios hapësinore

përmes një përmbledhjeje Njoftimi për shtyp Apple ka prezantuar të renë e saj Apple Music Sessions, publikime të shkëlqyera dhe ekskluzive të regjistruara drejtpërdrejt nga disa artistë në zhvillim në mbarë botën. Një tipar thelbësor i këtyre seancave është se të gjitha ato regjistrohen në audio hapësinore, e cila i lejon përdoruesit të integrohet në një përvojë gjithëpërfshirëse. Për më tepër, këto regjistrime do të jenë të disponueshme vetëm në Apple Music.

Këto seanca regjistrohen në studiot e Apple Music dhe merren dy rezultate: regjistrimin audio dhe video në formën e një videoklipi, në mënyrë që përdoruesit të mund të shijojnë përmbajtjen në mënyra të ndryshme. Si fillim, artistët që kanë zënë seancat e para janë Carrie Underwood dhe Tenille Townes, të dyja janë regjistruar në studiot e reja të vendosura në Tenesi.

Artikulli i lidhur:
Audi shton Apple Music në sistemin e argëtimit të makinave në 2022

Tashmë janë paralajmëruar sesionet e ardhshme për artistë si p.sh Ronnie Dunn ose Ingrid Andress. Gjithashtu, është bërë e ditur se seancat nuk do të arrijnë vetëm në zhanrin e vendit, por do të zgjerohen edhe në zhanre të tjera në të ardhmen. Apple Music Sessions mund të shijohet përmes aplikacionit Apple Music në të gjitha pajisjet e përputhshme dhe me një abonim aktiv në shërbim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.