Apple publikon një turne udhëzues me lajmet e iPhone 13 të ri

Turne udhëzues në Apple iPhone 13

Rezervimet e iPhone 13 të ri filluan dje dhe më 24 shtator, njësitë e para do të fillojnë të mbërrijnë tek pronarët e tyre përkatës. Apple ka zgjedhur telefona të mençur të rinj të mundësuar nga një çip i ri A15 Bionic dhe kamera të ridizajnuara të afta për të regjistruar video në ProRes dhe madje edhe për të regjistruar fotografi të zgjuara duke ndryshuar ato të turbullta me modalitetin e Kinemasë. Edhe pse të gjitha lajmet janë shpjeguar dhe zhvilluar mirë në faqen zyrtare të internetit, Apple ka publikuar një video të re në formën e një turneu me guidë që nxjerr në pah risitë kryesore të iPhone 13.

Risitë kryesore të iPhone 13 shfaqen në turneun e udhëhequr nga Apple

Një fotografi vlen sa një mijë fjalë dhe që Apple e di përmendsh. Kjo është arsyeja pse ju keni postuar një Turne udhëzues për të nxjerrë në pah të rejat në iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro në të gjitha modelet e tij. Përgjatë videos mund të shohim se si karakteristikat teknike të pajisjeve janë futur për të ndërmarrë veprime. Ju mund të shihni mënyrën e Kinemasë në veprim, shembuj në të cilët rezistenca e iPhone 13 vihet në provë ose shembuj të funksionimit të kamerave të reja.

Artikulli i lidhur:
iPhone 13 dhe iPhone 13 Mini, ne ju tregojmë të gjitha detajet

Në fakt, turneu ndahet në një hyrje në specifikimet teknike të katër modeleve në dispozicion. Tjetra, vazhdon për të treguar funksionimin e modalitetit Kinema dhe për të kontrolluar ngurtësinë e pajisjes dhe rezistencën ndaj lëngjeve. Më pas, ekrani i ri Super Retina XDR theksohet dhe analizohen autonomitë e baterive. Dhe, së fundi, ju hyni në pjesën fotografike në të cilën dallohen stilet fotografike, zmadhimi dixhital dhe modaliteti makro i iPhone 13 Pro.

Kjo është një mënyrë interesante nga Apple për të sjellë specifikat e iPhone 13 më afër përdoruesve me anë të një videoje praktike dhe të drejtuar ku përdoruesit dhe një punonjës i Mollës së Madhe mund të shihen duke drejtuar funksionin. Ka të ngjarë që në pajisjet e ardhshme të shohim diçka të ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.