Apple punëson tre drejtues të Amazon për platformën e saj të videos

Ditët e fundit, ne po shohim se si Apple ka intensifikuar lëvizjen e personelit brenda zyrave të saj, për të qenë në gjendje të krijojë pajisjet e nevojshme për shërbim video streaming Filloni mirë në këtë treg, një treg që vazhdimisht po zgjerohet dhe që do të shohë një konkurrencë të re kur Disney gjithashtu fillon platformën e saj.

Disa ditë më parë ju informuam për punësimin e a Ekzekutiv dhe avokat i Hulu nga Legendary Entertainment. Të dy nënshkrimet kishin punuar në kontrata të ndryshme për të sjellë në platformat e tyre përkatëse dhe / ose studiot disa nga serialet më të suksesshëm që kanë pasur si këtë sezon ashtu edhe në të kaluarën.

Ekipi i ri që është bërë pjesë e Apple, pas largimit nga Amazon janë. Tara Sorensen, Carina Walker dhe Tara Pietri. I pari prej tyre, Unë isha përgjegjës për programimin e fëmijëve, një lloj shumë i rëndësishëm i publikut për këtë lloj platforme dhe që ndonjëherë është kyç kur prindërit zgjedhin një lloj dhe një tjetër të VOD. Sorensen do të luajë të njëjtin rol që deri më tani kishte qenë në Amazon.

Carina Walker, ishte në krye të Zgjerimi ndërkombëtar i Amazon, do të bashkohet me grupin Morgan Wandell për të kryer strategjinë ndërkombëtare të zgjerimit të platformës së Apple.

Në vendin e tretë kemi Tara Pietri, menaxherja e biznesit të Amazon e cila do të vazhdojë të mbajë të njëjtin pozicion në Apple, duke udhëhequr departamentin e çështjeve juridike të Cupertino. Prandaj, tre nënshkrime të reja që i shtohen listës tashmë të gjatë të drejtuesve të lartë nga kompanitë e tjera konkurruese.

Si zakonisht në vitet e fundit, Apple është vonë përsëri, por këtë herë, ajo nuk do të gjejë një konkurrent të vetëm, siç ishte rasti me Spotify me Apple Music, por do të duhet të përballen me Netflix, HBO dhe Amazon Prime, me një histori të gjatë dhe të gjatë në VOD.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.