Apple punon në sensorë për të matur glukozën në gjak përmes Apple Watch Series 8

Oksimetër Apple Watch Series 6

Për disa breza ne kemi qenë duke paralajmëruar dhe duke parë mes thashethemeve ardhjen e mundshme të një mënyrë jo invazive për të matur këtë nivel të glukozës në gjak. E vërteta është se nëse mendojmë ftohtë se çfarë mund të nënkuptojë ardhja e një sensori të tillë në Apple Watch me një çmim "të arsyeshëm", ne jemi një bestseller i vërtetë në të gjithë botën.

Që nga lëshimi i iOS 15, përdoruesit e Apple munden shtoni këto të dhëna të nivelit të sheqerit në aplikacionin shëndetësor me një pajisje të jashtmeMe Të mendosh për një moment nëse ora Apple do të ishte në gjendje të matte automatikisht këtë parametër dhe të ruante të dhënat në iPhone sigurisht që do të ishte diçka vërtet interesante.

E kemi të qartë se këto lloj sensorë që nuk kërkojnë një shpim dhe mostër gjaku pasues ekzistojnë sot, por çmimet janë shpesh ndalueseMe Apple ka burime dhe para të mjaftueshme për të punuar në këtë lloj sensori dhe për të rregulluar çmimin e tij sa më shumë që të jetë e mundur në mënyrë që të gjithë ata që vuajnë nga diabeti të kenë një kontroll shumë më të mirë të sasisë së sheqerit në gjakun e tyre.

Me kalimin e kohës Apple Watch po fiton pikë në çështjet e kontrollit shëndetësor, mund të mendojmë se në një moment do të arrijë edhe ky sensor ... MacRumors ata i bëjnë jehonë një raporti që vjen nga Digitimes, në të cilin furnizuesit e Apple supozohet se po zhvillojnë pajisje që do të lejonin Apple Watch Series 8 të matë këtë parametër. Flitet për sensorë infra të kuqe me gjatësi vale të shkurtër, një lloj sensori në përdorim të përbashkët për pajisjet shëndetësore që mund të sjellin këtë funksion të ri shëndetësor.

Ata kanë disa vite që flasin për këtë lloj sensori për orën Apple, A mendoni se brezi i ardhshëm i Apple Watch do të jetë në gjendje të masë glukozën në gjak?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.