Apple sjell përsëri emoji bukuroshe me pamje prapanicë në iOS 10.2 beta të tretë

emoji-bukuroshe-gomar

Ne kemi qenë duke përdorur iOS 10 të ri për disa kohë, sistemi i fundit i shkëlqyeshëm operativ për pajisjet mobile nga Apple, një iOS 10 i ri që megjithëse nuk solli ndonjë ndryshim shumë të jashtëzakonshëm të dizajnit, ai na solli shumë gjëra të reja brenda vendit, si dhe funksione të reja për pajisjet tona mobile. Ajo u lançua shtatorin e kaluar, por një muaj më vonë Apple lëshoi ​​iOS 10.1 me lajmet që të gjithë donin të shihnin në iPhone 7 Plus të ri: mënyra e re e portretit të kamerës.

Dhe nëse iOS 10.1.1 na dukej pak, Apple ka provuar iOS 10.2 me zhvilluesit e saj dhe testuesit publik beta për disa kohë. Dhe e dini se si na pëlqen të flasim për emoji ... iOS 10 solli emoji të ri, madje solli një ridizenjim të të gjithë emoji-ve që kemi pasur deri më tani. Gjëja qesharake ishte se të gjithë alarmet kërcyen me një ndryshim të një beta të iOS 10.2 ... Dhe është që çuditërisht iOS 10.2 beta 2 eliminoi një nga emoji-t më të përdorur: bukuroshen (pjeshka në formë si gomar) Mos u shqeteso…. pjeshka në formë vithe sapo është kthyer në iOS 10.2 beta 3

Ju e dini, në fund, ne përpiqemi të gjejmë disa konotacion seksual në emoji për të kompensuar mungesën (për kë është mungesë) të emojive seksuale, dhe ne i referohemi: patëllxhanit (i cili gjithashtu kishte problemet e tij me Intagram që nuk lejon që ajo të përdoret si një hastag), pjeshka e gomarit dhe gjestet e shumta të gishtave që mund t'i gjejmë midis të gjithë emoji-ve tona, dhe secilit qe interpretojne si te duash.

Prandaj mos u shqetëso Apple nuk ka dashur të censurojë në asnjë moment (ose nëse) ky emoji bukuroshe, siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, mund të shihni se emoji bukuroshe ka pësuar një ridizajnoni arritjen e një ngjashmërie më të mirë me atë që ka qenë pjeshka e jetës, po, ne do të vazhdojmë ta shohim atë si një gomar ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.