Apple rrit çmimin e shërbimeve të saj në Spanjë

Apple një

Rritja e çmimeve të iPhone dhe iPad tani pasohet nga rritja e pritshme e shërbimeve të Apple. Duke filluar nga sot, dëgjimi i Apple Music ose shikimi i Apple TV + do të jetë disi më i shtrenjtë, si pjesa tjetër e shërbimeve.

Çmimet e të gjitha shërbimeve të Apple, si dhe të paketave të ndryshme që grupojnë disa shërbime në një pagesë të vetme, janë si më poshtë (në kllapa çmimi i mëparshëm):

 • Apple Music Single: 10,99 euro në muaj (9,99 €)
 • Familja e Apple Music: 16,99 € në muaj (14,99 €)
 • Apple TV +: 6,99 € në muaj (4,99 €)

Apple një

 • Apple One Single: 16,95 € në muaj (14,95 €)
 • Familja Apple One: 22,95 € në muaj (19,95 €)
 • Apple OnePremium: 31,95 € në muaj (28,95 €)

I vetmi shërbim që Apple nuk e ka rritur çmimin e tij ka qenë Apple Arcade, i cili mbetet në 4,99 €, i njëjti çmim që nga lansimi tre vjet më parë. Rritja e çmimit nuk sjell ndonjë përmirësim të ri në to., nuk ka rritje të kapaciteteve të ruajtjes në iCloud, për shembull. Këto janë kohë të këqija për kuletat tona në të gjitha pjesët e jetës sonë të përditshme, dhe kjo nuk do të ishte një përjashtim, ishte e qartë.

Siç raporton 9to5Mac, një zëdhënës i Apple i ka siguruar se çmimet do të jenë të vlefshme që nga sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndaj duhet të mendojmë që këto çmime që sapo treguam do të vlejnë tani e tutje edhe në Spanjë. Paketat e shërbimit janë ende alternativa më e mirë për të kursyer para. Nëse i shtojmë ngarkimet individualisht për secilin shërbim, rritja e paketës është më e vogël se ajo e shërbimeve të saj veçmas, kështu që edhe nëse e përdorni pak njërën prej tyre, mund të jetë më e përshtatshme të blini një nga paketat që Apple na ofron. Dhe rritja në produktet më të shtrenjta të Apple, Mac-et e tyre, nuk ka ardhur ende. Qëndroni fort sepse kthesat po vijnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.