Apple shkarkon inxhinierin, vajza e të cilit tregoi iPhone X ndërsa ishte tek babai

Disa ditë më parë, partneri im Jordi publikoi një lajm në të cilin mund të shihnim se si një grua e re shëtiste rreth Kampusit të Apple dhe vizitoi babanë e saj, i cili në atë kohë punonte si inxhinier në Apple. Në video, e reja regjistron veten ndërsa na informon se çfarë planifikon të bëjë gjatë gjithë ditës, por ajo që është me të vërtetë interesante vjen nga minuta 2, kur vajza viziton babanë e saj, dhe ndërsa ata janë duke ngrënë, ajo është kap iPhone X të babait të tij dhe ia tregon kamerës ndërsa hap disa aplikacione. Ajo që dukej se ishte një veprim i vogël, ka përfunduar me shkarkimin e babait të tij.

Menjëherë pasi video u bë publike dhe virale, Apple i dërgoi një email gruas së re, Brooke Amelia Paterson duke e kërkuar që ta hiqte videon nga YouTube (megjithëse është akoma e disponueshme në llogaritë e tjera të YouTube) diçka që ajo bëri shpejt që të përpiqej ta ndalonte atë babai kishte probleme me kompaninë. Por ishte tepër vonë. Brooke ka postuar një video të re në kanalin e saj në YouTube në të cilën ajo shpjegon se çfarë ka ndodhur, pak sfond nga jeta e saj personale dhe kaq babai i tij inxhinier i cili ka punuar në zhvillimin e iPhone X është pushuar nga puna.

Arsyeja për pushimin nga puna, sipas videos së re të Brooke, është për shkak se babai i saj shkeli rregullat e vendosura nga Apple, përfshirë faktin që regjistrimi nuk lejohet në Campus, veçanërisht nëse është një produkt që nuk është ende i disponueshëm. Në treg . Videoja u shfaq për të treguar kodet QR të punonjësve të kompanisë. Përveç kësaj, në aplikacionin Shënime, ato përfshinin Emrat e produkteve që Apple nuk i ka prezantuar ende zyrtarisht. 

Nëse shikojmë videon, të cilën po e përfshij më poshtë, dhe ndalemi te aplikacioni Notes, nuk mund të lexoni asgjë të qartë se çfarë është shkruar mbi to, në fakt, duket se ato janë mjegulluar më parë para se të varnin videon. Nuk është e para që një punonjës i një kompanie teknologjike përfundon në pushim nga puna. Disa ditë para fillimit të Xbox, një punonjës i Microsoft nxori disa imazhe se si dukej, gjë që çoi në shkarkimin e tij të menjëhershëm. Inxhinieri kishte qenë me Apple për 4 vjet dhe kishte qenë pjesë e ekipit që ndihmoi në zhvillimin e sistemit të komunikimit pa tel për iPhone X.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   elessar dijo

  Nuk e di nëse babai apo vajza janë më të vonuar mendërisht. Kam dyshime.

  1.    Keko dijo

   Duhet të funksionojë në familje, duhet të jesh shumë budalla.

  2.    Karrocë telefoni dijo

   Do të ishte e vështirë të shpallesh fitues. Ata kanë shumë nivel.

 2.   Alvaro dijo

  këtu është një mace e mbyllur ... nëse babai e ka lënë vajzën e tij ta bëjë këtë sepse ai dëshironte, mos u vono ... le të shohim nëse mendoni se një inxhinier i Apple nuk është në dijeni të asaj që mund të bijë rrëmujë regjistrimin që ...

 3.   Alexander dijo

  Çfarë gjë budallaqe. Retard i varfër i pakënaqur. Babai nuk mund të jetë se ai nuk e ka kuptuar atë, kjo është bërë në ndërgjegjen e vetë inxhinierit, por, ai duhet të jetë aq i mërzitur me paratë që ai ka shpenzuar të gjitha politikat nga shqetësime!

 4.   elena dijo

  Epo, më vjen shumë keq për këtë vajzë. Unë gjithashtu e shoh atë si natyrale dhe të sinqertë. Unë e kuptoj një gjobë ndoshta. Nja dy muaj pa pagë ... por pushimi nga puna ... duket si një tepricë. Një kompani që mburret se është njerëzore ... nuk mund të kryejë një zemërim të tillë që ndikon në stabilitetin emocional të një familjeje të tërë. Shpresoj që ata të rishikojnë dhe ... të shohin, për më tepër, në atë qëndrim përmbysës ... një mundësi për reklamim të mirë për një markë që ishte një flamur i cilësisë teknike. Shpresoj se gjithashtu korrigjon dhe mbron cilësinë njerëzore duke bashkuar foljen madhështi ose falje.