Apple solo lëshon watchOS 9.5.1 për të rregulluar defektet

watchOS 9

Normalisht kur dikush klikon butonin "lësho përditësimet" në Apple Park, shumica e pajisjeve të kompanisë përditësohen në të njëjtën kohë. Pra, kur gjejmë një version të vetëm të ri të softuerit, në këtë rast për Apple Rights Watch, duhet ta kemi parasysh sepse me siguri do të zgjidhë ndonjë gabim të rëndësishëm.

Pra, nëse keni një Apple Watch, dijeni që Apple ka lëshuar një përditësim të ri disa orë më parë, konkretisht watchOS 9.5.1. Dhe shënimi i tij shoqërues nuk jep shumë shpjegim, thjesht "rregullon disa gabime". Mjau.

Vetëm dy javë pas publikimit të watchOS 9.5, ata të Cupertino na kanë befasuar me një përditësim të ri të vetëm për Apple Watch: watchOS 9.5.1.

Dhe nëse shikojmë shënimin që tradicionalisht i bashkëngjitet çdo përditësimi, ai nuk shpjegon asgjë fare. Thjesht thotë "përmirësime dhe rregullime të defekteve në kod«. Pra, për çdo rast, gjëja më e mirë që mund të bëni është të përditësoni sa më shpejt të jetë e mundur.

Pra, tani ju e dini se si ta bëni atë. Hyni në aplikacionin Watch në iPhone tuaj, shkoni te Përgjithshme, futni Përditësimin e Softuerit dhe më pas celulari kërkon automatikisht një përditësim të ri. Pasi ta gjeni, klikoni në shkarkim dhe instaloni dhe procesi do të fillojë. Në rastin tim ka marrë dy minuta në shkarkim.

Apple nuk ka dhënë asnjë të dhënë për arsyen e këtij përditësimi të papritur, por duke marrë parasysh ankesat që janë shfaqur këtë javë në ueb në lidhje me ulje e autonomisë nga disa Apple Watch pasi u përditësuan në watchOS 9.5, pamjet ka të ngjarë të shkojnë në këtë mënyrë.

Fakti është se nëse Apple e ka lançuar këtë version të ri vetëm dhe në befasi, kjo ndodh sepse duhet të jetë i rëndësishëm. Pra, sa më shpejt që të mundeni, mos hezitoni të përditësoni Apple Watch tuaj. Ndërsa e kam shkruar këtë artikull, e kam shkarkuar dhe instaluar tashmë. në rast se i “fluturoni”.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.