Apple tashmë po mendon për telefonat gjashtë inç për vitin e ardhshëm

Pak janë befasuar nga fakti që Apple vuri bast për një pajisje mbi 5,5 inç në ditën e saj. Sidoqoftë, ardhja e iPhone X dhe hapja e mundësisë së krijimit të pajisjeve me korniza të reduktuara ndjeshëm ato e bëjnë kompaninë Cupertino të peshojë mundësinë e krijimit të një iPhone së paku gjashtë inç.

Duket vërtet çmenduri, por nëse marrim parasysh madhësinë aktuale të iPhone 8 Plus në një panel FullVision nuk po përballemi me ndonjë marrëzi. Të paktën kjo është ajo që analistët dhe mashtruesit në botën e teknologjisë kanë filluar të marrin parasysh.

Me këtë nënkuptojmë se në realitet një iPhone gjashtë inç me pjesën e përparme të iPhone X nuk do të ishte më i madh se iPhone 8 Plus aktual. Të paktën një raport nga Bell Kështu ka rënë gjatë gjithë ditës së sotme, megjithatë, duket tronditëse që Apple mendon për pajisje të kësaj madhësie në të njëjtën kohë që synon të lërë ekranet OLED në harresë, duket se kostoja shtesë e besimit të tyre te Samsung po dëmton te kompania. Kështu që, ETNews e ka lëshuar atë Apple do të prezantojë tre modele të reja në 2018 me madhësitë e mëposhtme: 5,85, 6 dhe 6,46. Duke lënë pas modelin 5,28 inç të prezantuar këtë vit, iPhone X.

Në këtë rast, modeli gjashtë inç do të jetë ai që përfshin një panel LCD, kështu që ne imagjinojmë se çmimi do të jetë pak më i ulët. Ndërkohë, dy pajisjet e tjera do të bëhen me panele OLED nga Samsung. Por e gjithë kjo është ende hamendje, ne madje nuk jemi duke shijuar iPhone X në duart tona ende për të gjetur një pasardhës, prandaj këshilloj të përqendrohem në kënaqësinë e iPhone 8 dhe iPhone X të paktën deri në kohën e duhur pas Krishtlindjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   altergjik dijo

  "Apple do të prezantojë tre modele të reja në 2018 me madhësitë e mëposhtme: 5,85, 6 dhe 6,46."

  Nuk ka kuptim të marrësh 5.85 dhe një tjetër prej 6, qoftë vetëm 5.85 dhe 6.46

  "Duke lënë pas modelin 5,28 inç të prezantuar këtë vit, iPhone X."

  Si?, Të gjitha faqet e internetit shënojnë 5.85 në X, çfarë më humbi?