Apple tashmë po finalizon iOS 16.3.1

iOS 16.3.1

Javën e kaluar ne ishim në gjendje të përditësojmë iPhone-ët tanë në versionin e ri iOS 16.3. Dhe pamë që kishte disa veçori të reja shumë interesante, si mundësia e vërtetimit me dy faktorë në llogaritë e Apple ID, ndër të tjera. Por duket se disa përdorues po ankohen për probleme me njoftimet dhe me sinkronizimin e iCloud pas përditësimit të pajisjeve të tyre.

Një seri gabimesh të vogla që ata nga Cupertino duan t'i korrigjojnë shpejt me një version të ri të iOS, 16.3.1. Një përditësim që po e përfundojnë, ndërkohë që vazhdojnë të përgatisin beta-në e parë të iOS 16.4 dhe sigurisht, me një ditë të muajit qershor të shënuar me të kuqe në kalendarët e zhvilluesve të iOS të Apple. Dita e parë e WWDC 2023, ku do të prezantohet iOS 17. Si të kërkoni një pushim në Apple Park tani….

Apple ka të ngjarë të lëshojë një përditësim të ri për iPhone javën e ardhshme. Bëhuni iOS 16.3.1 dhe do të rregullojë disa gabime që janë gjetur në versionin aktual të iOS 16.3 që u lëshua në fund të muajit të kaluar.

Mbi të gjitha, disa gabime që janë zbuluar gjatë sinkronizimit të disa iPhone me shërbimet iCloud. Në Cupertino ata janë të vetëdijshëm për këtë dhe tashmë janë duke punuar për të korrigjuar "gabimet" e sinkronizimit dhe njoftimit, duke lëshuar një version të ri të iOS 16.3 aktual.

iOS 16.4 beta

Dhe e gjithë kjo ndërsa në Apple Park ata vazhdojnë të punojnë në beta e parë të iOS 16.4. Një beta që do të përfshijë disa funksione të shpallura nga Apple dhe që nuk mbërritën në kohë për t'u zbatuar në versionin aktual të iOS. Karakteristika të reja si Apple Pay Later për blerjet e financuara, një opsion i llogarisë së kursimeve të Apple Card për Cash të Përditshëm, njoftime për t'u zgjedhur në ueb nëpërmjet Safari, etj. Do të shohim nëse këto veçori të reja janë përfshirë tashmë në beta-në e ardhshme.

Dhe pa harruar që muaji qershor është tashmë afër. Një muaj ku do të mbahet konferenca tradicionale WWDC 2023 për zhvilluesit e Apple, ku do të prezantohet softueri i ri i këtij viti për të gjitha pajisjet Apple, përfshirë iOS 17.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.