Apple vonon daljen teatrale të 'Beastie Boys Story' për shkak të koronavirusit

COVID-19 nuk po ndikon vetëm në mënyrën e komunikimit të njerëzve. Ndikon gjithashtu në shëndetin tonë, ekonominë e vendeve tona dhe, ditët e fundit, mënyrën se si jetojnë qytetarët për shkak të vendimeve drastike që vendet po marrin nëpër botë. mbyllja e shumë kinemave në Shtetet e Bashkuara e ka çuar Apple në shtyjnë premierën e dokumentarit të tyre 'Beastie Boys Story' deri në njoftim të ri. Dalja e saj teatrale IMAX do të ishte më 3 Prill. Pavarësisht nga kjo anulim, fillimi në Apple TV + mbetet në 24 Prill.

Beastie Boy Story, anuluar për shkak të koronavirusit

Ky vendim u mor së bashku nga Apple, e cila prodhoi filmin dhe IMAX, e cila ofroi mbështetje logjistike për publikimin e tij në të gjithë vendin. Sidoqoftë, lëvizja që po merrte koronavirusi COVID-19 ka bërë që gjithçka të ndryshojë. Mbyllja e një pjese të madhe të kinemave amerikane ka qenë shkas për këtë Apple vendos të anulojë premierën e planifikuar më 3 Prill të dokumentarit të saj 'Beastie Boys Story'.

Nuestra máxima prioridad es la salud de nuestro público y empleados, así como de sus familias y comunidades. Dada la pandemia del COVID-19 y los cierres de cines en todo el país, hemos decidido posponer el lanzamiento de ‘Beastie Boys Story’ para una fecha posterior, que se anunciará lo antes posible.

Nga IMAX ata sigurojnë që të gjithë ata që kanë blerë tashmë një biletë për ndonjë nga seancat, paratë do të kthehen duke kontaktuar kinemanë në fjalë. Përtej njoftimeve zyrtare, Apple mban të dhënat premierë në Apple TV + në 24 Prill. Pra, nëse situata nuk është përmirësuar deri në atë datë, IMAX nuk do të jetë në gjendje të bëjë premierën zyrtare.

Për ata që nuk e dinë Bestie Boys Story është një dokumentar i drejtuar nga Spike Jonze që tregon historinë e kësaj bande mitike. Kryesisht bazohet në librin me të njëjtin emër të botuar në Tetor 2018. Në film do të shohim se si dy miq si Diamond dhe Horovitz reflektojnë mbi miqësinë e tyre dhe si arritën në majë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.