Apple Watch 10 do të ketë të njëjtin ekran si Ultra

Seria Apple Watch 9

Ky vit shënon dhjetëvjetorin e Apple Watch dhe Modeli i ri do të ketë një dizajn më të hollë dhe një ekran të rritur e cila do t'i marrë deri në 49 milimetra, e njëjtë me atë të Apple Watch Ultra.

Apple Watch mbush 10 vjeç dhe siç ndodhi me iPhone X, modeli i këtij viti pritet të ketë, për herë të parë që nga lansimi i tij, një ndryshim të madh në dizajn. Nga njëra anë, trashësia e tij do të ulet, por do të ketë edhe një ndryshim që do të jetë më i rëndësishëm për përdoruesin: madhësia e ekranit do të rritet në të dy modelet. Kështu, Apple Watch i vogël do të ketë një ekran 45 milimetrash, ndërsa modeli më i madh do të shkojë deri në 49 milimetra..

Madhësia e ekranit të Apple Watch është rritur që nga fillimi i saj. Fillimisht madhësitë e ekranit të orës inteligjente Apple ishin 38 dhe 42 milimetra, derisa me Apple Watch Series 4 u rritën në 40 dhe 44 milimetra. Me arritjen e Serisë 7, përmasat u rritën në 41 dhe 45 milimetra, të cilat janë ruajtur deri në modelet më të fundit të lançuara vitin e kaluar. Në vitin 2022 me ardhjen e modelit Ultra, me një dizajn më sportiv dhe më të madh, u shfaq modeli i parë i Apple Watch me një ekran 49 milimetrash. Nëse konfirmohen ndryshimet që na tregon sot Ming Chi Kuo, Apple Watch më i vogël do të ketë të njëjtën madhësi ekrani si modeli aktual i madh dhe modeli i madh do të ketë një ekran të njëjtë me modelin Ultra.

Lajmi i keq është se nuk priten ndryshime të rëndësishme në modelin Ultra, përveç një ngjyre të re më të errët që tashmë u përfol vitin e kaluar, por nuk u konfirmua përfundimisht. Këtë vit ne mund të shohim një Apple Watch Ultra të zezë titani, por përndryshe dizajni i jashtëm do të mbetej i njëjtë. Mbetet të dihet nëse kjo orë e re e Apple që mbush 10 vjeç do të quhet "Apple Watch X" apo do të jetë thjesht një Apple Watch Series 10.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.