Apple vendos për një iPhone të "palosshëm" të palosshëm

Paloset iPhone

Një nga gjërat që njerëzit e Cupertino e urrejnë është se ata janë të detyruar të nxjerrin produkte sepse tregu vendos. Për shembull, dhimbjet e kokës dhe paratë që u është dashur të investojnë, duke blerë një pjesë të tërë të Intel, thjesht kështu iPhone 12 të jetë 5G, dhe të mos lihen pas në treg për celularët e gjeneratës së ardhshme.

Dhe mendoj se diçka e ngjashme ndodh me të ardhmen iPhone i palosshëm. Ideja nuk erdhi nga Apple Park, por ata tashmë janë në bashkëpunim me firmat e tjera që kanë lansuar tashmë smartphone-in e tyre të palosshëm. Projekti vazhdon, dhe duket se do të jetë një tip "guaskë".

Të detyruar nga trendi i tregut, Apple vazhdon me projektin e saj të palosshëm iPhone. Ata nuk do të nxitojnë shumë dhe preferojnë të provojnë ujin me smartphone të palosshëm të markave të tjera që tashmë janë në treg.

Them se ata presin me kujdes për të parë reagimin e tregut ndaj këtyre pajisjeve. Ato janë të shtrenjta dhe disi të brishta, dhe në fund të fundit mund të mos i pëlqejnë shumë konsumatorit dhe nuk përfundojnë duke u vendosur në treg dhe shitjet e tyre janë të mbetura.

Ndonjëherë një trend i ri i teknologjisë së fundit, për arsye të ndryshme, nuk pranohet nga konsumatorët dhe zhduket nga tregu. Një provë e kësaj do të ishin syzet 3D të televizioneve, ose televizione me ekran të lakuar.

Nëse është kështu, Apple do të parkonte projektin e saj të palosshëm iPhone dhe do të ruhej në një sirtar. Tani për tani, ata vazhdojnë me të. Disa jave me pare raportuar se dy prototipa të veçantë kishin kaluar të gjitha testet e qëndrueshmërisë. tani sapo ka rrjedhur është zgjedhur modeli i tipit "guaskë" për të vazhduar me projektin.

Jon Prosser, pronari i njohur i Apple dhe pronari i kanalit YouTube Faqja e Parë Teknikethotë se pas raundit të parë të suksesshëm të testimit, Apple do të përqendrojë të gjithë zhvillimin e saj në iPhone të stilit shell si ai Galaktikë Samsung galipikë.

Ajo që është e qartë është se kompania nuk po nxiton për të lëshuar iPhone e saj të palosshëm. Çmimi i lartë dhe qëndrueshmëria e tij janë dy arsye bindëse për të mos nxituar. Do të duhet të presim një kohë të gjatë për të parë nëse më në fund «Paloset iPhone»Bëhet realitet, apo jo ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   José dijo

  Nuk e besoj, Apple nuk shkon në të njëjtin stil me Samsung, nëse heq një palosje do të jetë në stilin e tij dhe ndryshe "nga ato aktuale, përveç kësaj do të ishte një imitim i Zflip dhe Apple deri më sot nuk ka lëshuar ndonjë pajisje ose të ngjashme me konkursin

 2.   Veronika dijo

  Ejani, Apple po shikon vetëm atë që bëjnë të tjerët dhe pastaj kopjon, më vjen keq, "përtërij".

  Sa larg janë ato periudha kur Apple po vendoste kursin. Asgjë që ai është lëshuar kohët e fundit nuk është e rëndësishme ose origjinale. Çfarë ndodhi me "e pashë për herë të parë në Apple?" Sigurisht që përveç heqjes së karikuesit.